U largua nga Shtëpia e Bardhë, dalin pamjet nga rezidenca luksoze e Ivanka Trump

21/01/2021 - 17:57

Pas shpalljes si president i Joe Biden, Ivana Trump, bashkëshorti i saj dhe Donald Trump janë larguar nga Washingtoni në Florida, duke lënë kështu përgjithmonë Shtëpinë e Bardhë.

Të gjithë ish-këshilltarët e lartë presidencialë kanë nënshkruar një kontratë qiraje 1-vjeçare tek një nga komplekset më luksoze dhe të shtrenjta në Miami, Arte Surfside.  Ky kompleks është mjaft i shtrenjtë, ku çmimi mesatar i qirasë për një muaj mund të shkojë deri në 47000  dollarë.

Hyrjet e këtij kompleksi janë me tavane romakë, dysheme lisi të bardhë, tavolina mermeri italiane etj, të gjitha këto të projektuara nga arkitekti italian Antonio Citterio.

Çdo hyrje është e pajisur me një fushë tenisi private, pishina, palestër, zonë meditimi etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një turisteje i ka buzëqeshur fati teksa ka qenë duke pritur avionin.

Ndikimi që kanë pasur kufizimet tek të moshuarit ka luajtur një rol pengues në jetën e tyre normale për shkak edhe të brishtësisë fizike

Wanda provokoi edhe një herë ndjekësit me foto nga shtrati.

Mjegulla ka “pushtuar” Durrësin mbrëmjen e sotme.

“E dimë të gjithë si është shtypi britanik dhe ishte pikërisht ai që po shkatërronte shëndetin tim mendor.

Ndër pyetjet e shumta që na mundojnë lidhur me pandeminë Covid-19, nisur nga “kur do të mbarojë e gjitha kjo situatë” apo “edhe për sa ko

1. Ju nuk mund ta llogaritni saktë dritaren tuaj pjellore.

Një e moshuar nga Çekia po bën xhiron e rrjeteve sociale.

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elisabeth ka mbajur një fjalim të rrallë mbi vaksinimin ndaj Covid-19, duke sugjeruar se është egoi

Sonda e Nasës, Perserverance do të nisë kërkimet për shenja jete të mëhershme në Mars, por zbulimi më i ri duket sikur mbështet idenë edh