U njoh me një mashkull në Facebook, ajo që zbuloi më pas i ndryshoi jetën

12/01/2019 - 17:16

Si përralla e Hirushes moderne mund të duket historia e dashurisë së një vajze të re nga Vietnami.

Nguyen Van Anh e njohu burrin e saj të ardhshëm përmes rrjetit social Facebook dhe vetëm 10 muaj më vonë ata u martuan. Pak para martesës, vajza e re vietnameze që jetonte në Hanoi zbuloi se bashkëshorti i saj i ardhshëm ishte milioner.

Historia nisi në maj të vitit 2016, kur ata filluan të flisnin për herë të parë në Facebook. Dang Tuan në atë kohë jetonte në Rusi dhe pavarësisht se çifti nuk ishte takuar personalisht, ata e quajnë veten të lidhur pas 6 muajsh që çatonin së bashku. Pas 10 muajsh nga njohja e tyre virtuale, ata vendosën të martoheshin.

Prindërit e vajzës u shprehën kundër, pasi i kujtuan të mos martohej me një burrë që e kishte njohur vetëm online. Dang fluturoi drejt Vietnamit, për t’i treguar vjehrrit dhe vjehrrës së tij të ardhshme se e kishte seriozisht me vajzën e tyre.

Vetëm kur vajza shkoi në Rusi për të finalizuar detajet e martesës, zbuloi atë që e kishte fshehur i fejuari. Ai ishte një biznesmen i suksesshëm, drejtor i përgjithshëm i një marke të njohur të modës. Dang nuk i kishte treguar vajzës që dashuronte faktin që ishte i pasur, pasi frikësohej se kjo mund të ndikonte në lidhjen e tyre.

Çifti u martua në një hotel luksoz me 5 yje në Hanoi, më 9 prill të 2017. Ata jetojnë tashmë në Rusi dhe janë prindër të dy fëmijëve. Van Anh ka pohuar se ajo ishte dashuruar me personalitetin e të shoqit dhe do të martohej me të, pavarësisht situatës së tij financiare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.