U rrëmbye kur ishte dy vjeç, prindërit gjejnë djalin pas 32 vitesh

19/05/2020 - 12:53

32 vite më parë, Mao Yin u rrëmbye nga prindërit e tij kur ai ishte vetëm 2 vjeç. Persona të paidentifikuar e morën atë përpara një hoteli.

Sot familja më në fund është bashkuar. Çifti kinez ka mundur të gjejë djalin e tyre duke u ribashkuar me të. Në një konferencë për shtyp, 34-vjeçari thotë se tashmë do të kalojë më shumë me familjen për të rikuperuar vitet e humbura.

Ishte viti 1988 kur Mao Yin po kthehej nga çerdhja së bashku me babain e tij. Ky i fundit ndaloi përpara një hoteli për të marrë ujë. Por, kur u kthye nuk e gjeti më të birin. Ai ishte rrëmbyer. Familja në atë kohë bëri përpjekje të shumta për të gjetur djalin. Ata shpërndanë më shumë se 100 mijë postera në përpjekje për ta gjetur. Me kalimin e viteve, për një moment ata menduan se e gjetën, por ishte një lajm i rremë.

Li Jingzhi, nëna e djalit, la punën dhe iu dedikua gjetjes së të birit. Ajo doli në shfaqje të shumta televizive për të apeluar për ndihmë, duke përfshirë edhe spektaklin X Factor. Madje u angazhua edhe në një shoqatë që ndihmonte prindërit të gjenin fëmijët e tyre të humbur.

Në muajin Prill të këtij viti, policia kineze mori një njoftim për një burrë i cili kishte birësuar një fëmijë vite më parë. Autoritetet gjetën personin e birësuar, dhe pasi i kryen testin e ADN-së, zbuluan se ai ishte fëmija i Mao Zhenjing dhe Li Jingzh. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se është mjaft i revoltuar me kryeministrin Edi Rama sa i përket masave anti-koronavirus.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli tregoi se në muajin mars ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por që atëherë është shëruar pl

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezult

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plot

Studime të ndryshme tregojnë se çokollata e zezë ndihmon në përmirësimin e cilësisë së flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

Reperi britanik, Swarmz, arriti që të shpëtonte pa lëndime nga aksidenti që pati me “Ferrari”-n 250 mijë paund (280.000 euro), pasi u për

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.