“U trajtova si copë mishi”. Historia e dhimbshme e studentes 21-vjeçare

22/10/2018 - 22:59

Një studente 21-vjeçare nuk mundi të përjetonte dot stresin që kaloi në qeli për një aksident rrugor që kishte shkaktuar, duke i dhënë fund jetës. Katie Allan nga Glasgow i Skocisë, qëndroi në burg për 16 muaj pasi drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe përplasi një nxënës 15-vjeçar.

Ajo kishte shfaqur shenja stresi dhe depresioni për shkak të situatës që kishte përjetuar në qeli, madje kishin filluar t’i binin edhe flokët. Prindërit e 21-vjeçares thonë se vajza e tyre ishte përdorur nga autoritetet e burgut dhe ngacmuar nga të burgosurat e tjera, të cilat e kishin detyruar studenten që të qëndronte nudo kur ato po stërvisnin oficere të reja femra.

Sipas prindërve, Katie u detyrua të qëndronte lakuriq kur gardianet po diskutonin. 21-vjeçarja ishte në stres dhe e kishte përjetuar keq atë incident, deri sa vendosi t’i jepte fund jetës. Mamaja e vajzës, Linda kujton herën e fundit kur pa 21-vjeçaren gjallë.

“Katie ishte keqtrajtuar dhe ishte në gjendje të rëndë. I kishin rënë flokët. U lejua që të takonte një specialist, por më pas ishte akoma më shumë e mërzitur. Ajo më kishte thënë se e kishin trajtuar si një copë mishi. Ajo ishte e rraskapitur dhe nuk kishte fjetur”, thotë e ëma. Linda tregon gjithashtu se vajza e saj nuk mund të denonconte atë që i kishte ndodhur pasi kishte frikë nga oficerët e burgut. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia