“U zgjova, por ç’të shikoja”

22/04/2019 - 21:59

Vitet e fundit është bërë trend që femrat të bëjnë rimodelim të fytyrës apo dhe trupit të tyre. Por nuk janë të pakta rastet kur klinikat kanë dështuar. Dhe i tillë është dhe rasti i 29-vjeçares  Rachael Knappier. E reja kishte vendosur që të rimodelonte buzët e saj, pa menduar se diçka mund të shkonte keq.

Ajo ka bërë injekson duke marrë rekomandim nga shoku i saj. Disa orë pas ndërhyrjes Rachael ka shkuar në shtëpi dhe gjithçka dukej në rregull, por pasi u shtri disa orë më vonë kishte shqetësime.

“Isha mirë. Shkova në shtrat, u zgjova në orën 2 të mëngjesit dhe pashë se buzët e mija ishin 4 herë të fryra. Buzët e mia po preknin hundën time, ato u katërfishuan”. 29-vjeçarja ka treguar se kishte djegie tek buzët dhe nuk i ndjente më. “Më digjnin shumë dhe nuk mund ti ndjeja, ishte e pabesueshme”.

Në fillim ka menduar se kishte thjesht alergji, por në fakt injektimi i kishte shkuar në arterie. Mjekët e klinikës ku ka kryer ndëhyrjen i kanë thënë se nuk u kishte ndodhur më parë një gjë e tillë dhe nisën të qeshnin. Por pas 72 orëvë buzët e saj u normalizuan.

Rachael ka thënë se e gjitha kjo i ka shërbyer si një mësim i mirë dhe tani ka nisur një fushatë sensibilizuese.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fushë ishte i papërmbajtshëm, teksa golat e tij kanë çmendur tifozët e Kolumbisë, por edhe të Parmës e Njukasëllit.

Mbretëresha Elizabeth e ka përjetuar keq vdekjen e një prej ndihmëseve më besnike që i ka shërbyer për një kohë të gjatë.

Të ndahesh nga partneri/partnerja nuk është diçka e lehtë, sidomos kur nuk jeni të sigurt për vendimin që po merrni.

Dukesha e Kembrixhit është gjithmonë në super formë fizike!

Fotoja e dy majmunëve të vegjël të kapur pas njëri-tjetrit, tërhoqi vëmendjen e botës në fillim të vitit të kaluar.

Një grua kishte shkuar në një market për të bërë pazar, por u përball me një skenë aspak të këndshme.

Producenti i Hollywood, Harvey Weinstein raportohet se ka arritur një marrëveshje paraprake prej 44 milionë dollarësh me një pjesë të gra

Modelja braziliane Fernanda Liz dukej rrezëllitëse në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë.

Gjatë prezantimit të filmit, "Mektoub, My Love" në festivalin e filmit në Kanë ka ndodhur diçka e pazakontë.