Unaza e Kobe Bryant shitet për 206 mijë dollarë

29/05/2020 - 20:24

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 mijë dollarë.

Në një ankand të organizuar nga “Goldin Auctions” të dielën, çmimi fillestar ishte 15.000 dollarë për të arritur më pas shumën maksimale, saktësisht 206,080 dollarë për unazën e Kobet. Kujtojmë se vite më parë nëna e basketbollistit kishte tentuar ta shesë këtë dhuratë dhe ishte paditur nga basketbollisti, i cili më vonë kishte lejuar të ëmën të bënte çfarë te donte.

Dhe unaza që Kobe i dha babait të tij, Joe “Jellybean” Bryant, pritet të dale se shpejti ne ankand dhe mund të sarrije nje vlere edhe me te madhe sesa unaza e nënës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin.

Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare.

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta.

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19.

Nëse do të ishte gjallë, Princeshë Diana do të ishte sot 59 vjeçe.

Rober Irwin është një figurë e njohur televizive në Britaninë e Madhe.

Ndërkohë që të gjithë instancat shtetërore e shëndetësore po bëjnë thirrje për distancim social, në veçanti në klube e lokale, me sa duke

Një protestë e pazakontë është shënuar në Hamburg të Gjermanisë, ku punëtoret e seksit kanë kërkuar që bordellot të mos mbyllen në periud

Të gjitha femrat e dinë që kurrsesi nuk mund të ndodhë që puçrrat, pikat e zeza dhe ato dhjamore të bardha të zhduken brenda natës, por m