Urimi në gjuhën shqipe i Dua Lipas për pavarësinë e Kosovës

17/02/2020 - 18:11

Kosova feston 12-vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar shumë nga personalitetet e njohura kanë bërë urimet e tyre.

Një ndër ato është dhe këngëtarja  Dua Lipa që si gjithmonë nuk harron të jap urimin e saj për vendlindjen. Në një postim në Twitter, Dua ka publikuar dy flamujt të Shqipërisësi dhe të Kosovës ku ka shkruar: 12 vite pavarësi. Një komb një flamur. Duke shtuar më tej në foto: ‘Jemi një komb të tjerat janë nuanca’  ku shihet simboli i flamurit kuq e zi shqiponja e vendosur mbi ngjyrën e flamurit të Kosovës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë nga durrsakët, përveç atyre që i kanë shtëpitë me pamje nga deti, nuk mund ta shijojnë perëndimin e diellit në këtë fillim pranvere

Një kometë pesë herë më e madhe se Jupiteri dhe sa rreth gjysma e Diellit, do të shfaqet më e ndritshme se Venera dhe do të shihet nga To

E shtuna e 4 prillit do të duhej të ishte dita më e lumtur për infermierën shqiptare që jeton dhe punon në Itali, Elona Gaxha.

Një tigër 4-vjeçar ka rezultuar pozitiv me koronavirus në kopshtin zoologjik Bronx në New York të SHBA-së.

Karantina ka lënë edhe një nga futbollistët më të mirë në botë pa berber.

Familja Kennedy është tronditur sërish nga një ngjarje e rëndë pasi mbesa e Robert Kennedy është zhdukur së bashkë me djalin e saj të vog

Ditën e diel, përveçse të gjithë ishim të detyruar ta kalonim në karantinë, edhe moti nuk premtoi shumë.

Vajza 19-vjeçare e boksierit Floyd Mayweather, Iyanna është arrestuar për sulm të rëndë me armë vdekjeprurëse, pasi kishte goditur një gr