Ushqen ende me qumësht gjiri të bijat 4 e 6 vjeçe, gruaja: Vajzat nuk kanë shkuar kurrë te mjeku

06/07/2020 - 22:50

Një grua në Britaninë e Madhe, thotë se ende i ushqen vajzat e saj me qumësht gjiri, pavarësisht faktit se ato janë respektivisht, katër e gjashtë vjeçe.

Natasha Keane, 38-vjeçe u shpreh për mediat vendase se do t’u japë të bijave qumësht gjiri, derisa ato ta kërkojnë një gjë të tillë. Sipas Natashës, fëmijët e saj rrallë sëmuren dhe në spital nuk kanë shkuar asnjëherë në jetën e tyre. Megjithëse shumë persona i thonë gruas që t’ia ndërpresë fëmijëve këtë mënyrë të ushqyeri, ajo duket e vendosur kur thotë se i takon vogëlusheve një vendim i tillë.

“Unë mbaj larg meje çdo koment negativ dhe të them të drejtën nuk ja vë fare veshin. Është normale për disa të shohësh femra të zhveshura e me bikini në tabela të mëdha dhe nuk është normale të ushqesh me qumësht gjiri fëmijët. Për mua ushqyerja me gji është gjëja më normale në botë.”

“Vajzat e mia kurrë nuk kanë shkuar te doktori. Asnjëherë nuk kanë pasur nevojë për antibiotikë. Janë tepër të shëndetshme”, tha Natasha.

Më tej ajo shtoi:

“Unë nuk do ua ndërpres këtë mënyrë të ushqyeri bijave, derisa ata të vendosin vetë një gjë të tillë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko, kanë shpikur një spraj hundësh me antitrupa sintetikë, të cilët besojnë se do t

Bashkia e Durrësit në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor do të organizojë nesër në qytetin breg

Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, turistët e huaj vijojnë të zgjedhin qytetin bregdetar të Durrësit për të kaluar pushimet.

13 gushti është dita e mëngjarashëve dhe këtë e feston 10% e popullsisë së botës.

Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtarë dhe Mbretërinë e Bashkuar, Harry dhe Meghan ndërrojnë për herë të tretë vendban

Lucky Kelsall, 37 vjeçe, i bëri një premtim burrit të saj që ishte në prag të vdekjes, se me të do të bënte një djalë.

Sipas astrologjisë, këto shenja të horoskopit mund të kenë shoqëri të gjata dhe të jenë besnikë në raportin me njëri-tjetrin, keshtu qe k

Vetëm pak kohë më parë, moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit, Donald Veshaj vendosën të bënin publike lidhjen e tyre të dashurisë

Dwayne “The Rock” Johnson u emërua aktori më i paguar, për të dytin vit me radhë, shkruan revista Forbes.

Rita Ora ka qenë kryefjalë e statuseve në Twitter për ditë me radhë, pasi 29 vjeçarja është akuzuar për “përvetësim kulturor” dhe “blackf