Vajza e Jozefina Topallit krenare për bashkëshortin, “Forbes” shkruan për sipërmarrjen e tij

27/05/2020 - 14:29

Dhëndri i ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, sipërmarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar nga revista prestigjioze “Forbes”.

Vajza e Jozefina Topallit, Megi Topalli me anë të një postimi në Instagram, publikoi shkrimin dhe iu drejtua bashkëshortit me fjalët: “Jam krenare për ty!”

Në artikullin me temë: “Ushtrimet, ushqimi i shëndetshëm dhe teknologjia: formula e përsosur për t’u përballur me Fazën 2 të epokës Covid-19”, është përmendur biznesi i Serreqit.

Sipas “Forbes”, ekipi i kësaj kompanie është e para në botë që ka propozuar “Trajnimin live streanimig”, i cili iu lejon të stërviteni në shoqërinë e njerëzve të tjerë, me miq virtualë, drejtuar nga një trajner.

Angjelini është pinjoll i një familjeje të vjetër e të njohur shkodrane. Ai  ka jetuar për disa vite në Itali ku ka përfunduar edhe studimet në Universitetin e Padova-s për shkenca kompjuterike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë e njohin si këngëtare, por Eliza Hoxha është edhe deputete e PDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Gratë e forta janë gra që kanë përjetuar vështirësi dhe vuajtje, të cilat duhej të dilnin herët nga mosha e adoleshencës.

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre.

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal