Vangjush Dako befason me ekipin për të cilin bën tifo në Rusi 2018!

Postuar: 10/07/2018 - 20:43

   Ndërsa Botërori Rusi 2018 ka hyrë në fazën e tij më drithëruese, emocionet janë gjithnjë e më të forta, pasi mbrëmjen e së martës dhe të mërkurës do të mësohen emrat e ekipeve finaliste.

Drejtuesit vendorë dhe politikanët durrsakë nuk kanë sesi t’i shpëtojnë magjisë së Botërorit, megjithëse jo të gjithë janë të kënaqur me performancën e ekipit të tyre të zemrës.

Mbrëmjen e sotme, pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit Bashkiak, gazetarja e DurrësLajm pyeti dy prej tyre, kryebashkiakun Vangjush Dako dhe kreun e këshilltarëve demokratë, Armand Teliti.

Dako njihet nga të gjithë si një tifoz i hershëm i Hollandës, por fakti që ekipi i tij i zemrës nuk arriti të merrte pjesë në Botëror, e ka bërë që të zgjedhë një ekip tjetër për të bërë tifo.

Kroacia duket se ka tërhequr vëmendjen e kryebashkiakut dhe siç rrëfen vetë ai, i ka ndjekur të gjitha ndeshjet e ekipit ballkanas, që mbrëmjen e së mërkurës ka një ndeshje mjaft të fortë kundër Anglisë. Njëri prej dy ekipeve do të presë biletën për finale, ndërkohë që humbësi do të ndeshet me humbësin e ndeshjes Francë-Belgjikë, për të siguruar vendin e tretë në Rusi 2018.

Dako, nuk diskutohet që shpreson që Kroacia të shkojë në finale, e pse jo, të sjellë Kupën e Botës në gadishullin ballkanik.

Ndërkohë Teliti e sheh këtë botëror pa shumë emocione. Gjermania, ekipi i tij i zemrës, u largua që në fazën e grupeve, duke lënë të zhgënjyer të gjithë tifozët e flaktë të saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Artisti Robert Aliaj ka bërë një rrëfim të fortë në studion e emisionit “Provokacija” të Mustafa Nanos në ABC News.

   Kimberly Thompson është ish-bateristja e stafit të Beyonce, e cila sapo është tërhequr nga detyra e saj.

   Kur dëshira për të luajtur në lojërat online, na kthehet në një obsesion, duhet të bëjmë kujdes sepse tashmë kjo është një sëmundje…”

   Noah Cyrus po shet një shishe me lotët e saj, për 12,000 dollarë.

Nëse nuk e njihni Cristiano Ronaldo-n, atëherë duhet të keni jetuar poshtë një shkëmbi për 15 vitet e fundit.

Mbrëmjen e kaluar në kryeqytet u zhvillua një ndër eventet më të rëndësishme.

Pasi i ofendoi fëmijën gjatë transmetimit të emisionit ngjarja ka degraduar kur aktorja e njohur është ngritur nga vendi dhe i ka qëlluar

Një parashutist amerikan gati theu këmbët e tij kur hedhja nga pallati 19-katësh nuk shkoi ashtu sic duhej.

Mjaftojnë 30 minuta pas konsumimit të një pijeje të ëmbël joalkoolike, që niveli i sheqerit në gjak të rritet ndjehsëm.

   “Game of Thrones” fitoi çmimin Emmy në kategorinë e më të mirit për seritë dramë, për të tretën herë.