Vangjush Dako nis pushimet, ja kë ka zgjedhur si destinacion (FOTO)

11/08/2020 - 18:01

Ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka nisur pushimet në Turqi. Ai është fotografuar në një prej restoranteve më të famshëm në Stamboll.

Fotot janë publikuar nga portali JOQ, ku duket Dako në shoqërinë e vajzës së tij. Vangjush Dako drejtoi bashkinë e Durrësit për tre mandate rresht, deri në zgjedhjet vendore të vitit të shkuar.

Megjithëse këtë vit operatorët turistikë kanë bërë apel disa herë që të pushojmë shqip për të ndihmuar sektorin e turizmit që është në kolaps prej pandemisë, Dako ka vendosur të largohet për disa ditë nga Durrësi për të shijuar pushimet jashtë vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një djalë 6-vjeçar ka ndërruar jetë në qytetin e Teksasit, pasi  një lloj paraziti i quajtur ameba i ka shkatërruar trurin.

Ish-presidenti amerikan Barack dhe Michelle Obama janë njerëzit më të admiruar në botë, sipas një sondazhi nga ”YouGov Opinion Research I

Aktorja Lisa Kujofsa do të largohet nga spektakli i Klanifornias. Lisa e bëri vetë njoftimin përmes rrjeteve sociale,  por nuk dha shumë

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në

Joni Gjebrea dhe vajza simpatike, Merlin Haxhiymeri u fejuan në vitin 2018. 

Producenti Alberto Tarallo po cilësohet në Itali, si "Lucifer" ose "Djalli i portës së Ares", duke iu referuar kompanisë së tij "AresFilm

Këngëtarja amerikane, Mariah Carey, është treguar e hapur me audiencën sa i përket traumave gjatë fëmijërisë.

Antoneta Dhima në kohën e pandemisë së koronavirusit u bë e njohur kur foli për infektimin e djalit të saj pak muaj më parë.