Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Vdekja e aligatorit zbulon sekretin 24-vjeçar

10/04/2021 - 21:42

Një burrë amerikan mori vesh më në fund se çfarë i kishte ndodhur dy qenve të tij, të cilët kishin humbur mbi 20 vite më parë, pasi qaforet e tyre u gjetën rastësisht në stomakun e një aligatori.

Kafsha, që mendohet se është 50 deri në 70 vjeç, ishte kapur nga një gjahtar në Karolinën e Jugut (SHBA) dhe në stomakun e aligatorit u gjetën shumë objekte të çuditshme, përfshirë 5 qafore qensh.

Njëra prej qaforeve kishte ende të dukshme një numër telefoni dhe gjahtari vendosi ta telefononte.

“Nuk prisja të ishte ende funksional ai numër, por thashë ta provoja një herë. Më doli një burrë dhe pasi ia tregova si ishte puna, më tha se kishte humbur dy qen para 24 viteve. Më falenderoi që më në fund e mori vesh se çfarë u kishte ndodhur atyre”, tregon gjahtari për “Daily Star”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.