Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Vdekja e Princit Filip, funerali më 17 prill me një numër të kufizuar personash

11/04/2021 - 08:38

Pallati Bakningam Palace ka njoftuar se ceremonia e varrimittë Princ Filipit do të zhvillohet më 17 prill, e cila do të paraprihen nga 8 ditë zi kombëtare.

Aktivitetet do të jenë të kufizuara për shkak të pandemisë së koronavirusit. Familja mbretërore i ka kërkuar publikut që të mos dërgojë buqeta me lule, por vetëm të lërë mesazhe në librin e ngushëllimeve në faqen zyrtare të pallatit mbretëror.

Në katedralen në Abbey Westminster, kambanat do të bien plot 99 herë në nder të çdo viti  të jetës së dukës. Në një deklaratë për mediat djali i tij, princi Charles e kujtoi atë si një baba të përkushtuar.

“Unë mendoj se babai i im në 70 vitet e fundit, i ka dhënë shërbimin më të përkushtuar mbretëreshës, familjes sime, vendit dhe gjithashtu të gjithë Komonuelthit. Papa im i dashur ishte një person shumë i veçantë”.

Në ceremoninë e varrimit pritet të marrin pjesë vetëm 30 persona të cilët do të jenë familjarë dhe miq të ngushtë të familjes mbretërore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.