Vdes nga koronavirusi infermieri në spitalin e New York-ut, mjekët vishnin qese plastike për t’u mbrojtur

26/03/2020 - 16:35

Një punonjës i spitalit të New York-ut ku mjekët ishin fotografuar të vishnin qese plastike prej mungesës së veshjeve mbrojtëse, ka vdekur dje nga koronavirusi.

48-vjeçari Kious Kelly, vdiq në spitalin Mount Sinai West në Manhattan ku punonte, pas infektimit me koronavirusin e ri, shkruan New York Post.

Kelly ishte asistent menaxher i infermierëve në spitalin që ashtu si të tjerë në New York është goditur nga mungesa urgjente e pajisjeve mbrojtëse për stafin, si maska dhe veshje izoluese.

Të paktën katër anëtarë të stafit që punonin me Kelly gjithashtu janë pozitivë me koronavirus dhe po trajtohen.

New York është tashmë epiqendra e epidemisë në SHBA.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jack Dorsey, themelues i rrjetit social Twitter dhe kompanisë së pagesave Square, deklaroi se do të dhurojë një miliard dollarë për të nd

Në këtë situatë të pazakontë pandemie, sytë dhe gjithë vëmendja janë kthyer drejt bluzave të bardha.

Lajmi më i gëzueshëm për rrëqebullin e Ballkanit në Shqipëri!

U kurorëzua “Miss Anglia” në vitin 2019, dhe sot ajo ka vendosur të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën e saj si

Këtë natë, hëna ndriçon fort qytetin e Durrësit si për t’u treguar banorëve në izolim se natyra është aty, pavarësisht koronavirusit, dhe

Ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re ka dhënë dorëhqejen, pasi theu karantinën.

Një foshnje vetëm një ditëshe ka humbur jetën, pasi nëna e saj u prek nga koronavirusi dhe realizoi lindje të parakohshme.

Dy ditë më parë, Pink zbuloi se ajo dhe djali i saj rezultuan pozitivë ndaj testeve të Koronavirusit.

Shumë nga durrsakët, përveç atyre që i kanë shtëpitë me pamje nga deti, nuk mund ta shijojnë perëndimin e diellit në këtë fillim pranvere

Një kometë pesë herë më e madhe se Jupiteri dhe sa rreth gjysma e Diellit, do të shfaqet më e ndritshme se Venera dhe do të shihet nga To