Vdiq nga mbidoza, pasuria 11 milionë dollarë e Mac Miller ndahet mes familjes dhe miqve

18/09/2019 - 10:50

Ka kaluar pothuajse 1 vit që nga vdekja tragjike e Mac Miller. Dhe tani pasuria e tij prej 11 milionë dollarë është ndarë mes miqve të ngushtë dhe familjes së tij.

Vlera e plotë e pasurisë së Mac është rreth 11.3 milionë dollarë sipas dokumenteve të publikuara nga TMZ.

Prindërit dhe vëllai i tij do marrin shumicën e sendeve, ndërsa miqtë e tij të ngushtë janë regjistruar për të marrë mjaft nga gjërat personale të yllit gjithashtu.

Para se të vdiste, Mac la një testament ku shkroi udhëzime specifike për njerëzit e afërt të tij, duke ia lënë rrobat dhe pajisjet elektronike, mikut të tij, Bryan Johnson.

Këngëtari u nda nga jeta vitin e kaluar nga mbidoza e drogës.

Tregtari që ia shiti drogën u arrestua kohët e fundit, me akuzën se i dha një dozë vdekjeprurëse.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.

Autoritetet në Austri planifikojnë ta shndërrojnë ndërtesën, ku ka lindur diktatori Adolf Hitler në stacion policie.

Një nga mjekët kinezë që pati një nxirje lëkure nga trajtimi kundër koronavirusit, ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19.

U ndanë s’u ndanë. Lidhja mes Albës dhe Albit u komentua shumë herë, sidomos ditët e fundit kur flitet për një ndarje mes tyre.

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206