Vendi ku bëhet plazh si para viteve ‘90

22/07/2018 - 17:55

Ky është plazhi i Adriatikut , pranë fshatit që mban të njëjtin emër në bashkinë e Divjakës. Këtu gjithçka është si para viteve ’90.

Mjafton te hapesh një gropë në rërë, të ngulesh çadrën dhe i gjithë plazhi është i yti. Hapësira bregdetare prej dy km është plazh publik.

Kosto për të kaluar një ditë pushimi  është e papërfillshme. Ndaj po frekuentohet gjithnjë e më shumë. Ushqimet pjesa me e madhe e pushuesve i marrin nga shtëpia.

Të tjerët mund të drekojnë në restorantet e thjeshta të ngritura pranë bregdetit nga banoret e zonës. Argëtimi i vetëm për fëmijët është loja me top. Rëra kurative dhe uji i pastër i detit janë resurset që natyra i ka falur këtij plazhi.

Burimi: Tv Klan

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është publikuar këtë të diel bashkëpunimi mes këngëtares Dafina Zeqiri dhe reperit Noizy.

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në programin “E diela Shqiptare”, Gentiana kishte ardhur për ti dhënë një mesazh nënës së saj pasi pre

Që Roma është një qytet romantik, për këtë nuk ka dyshime, ashtu sikurse nuk ka dyshime edhe për dashurinë që ka ky vend për futbollin.Gj

Një turist britanik, David Humphries, i cili ndodhej për pushime në Egjipt, ka humbur jetën, pasi është ndjerë keq në pishinën e resortit

E teksa bota mbarë respekton në 20 Tetor Natën e Hënës, Kina mendon përtej saj.

Është munduar që shpeshherë ta mbajë familjen e tij larg mediave dhe fotove në rrjete sociale, por siç duket këtë herë kryeministri Edi R

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bëri xhiron e mediave.

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë më parë, kanë qenë sot të ftuar në emis

Ëndrra e çdo femre është që të duket e re në çdo moshë, por një nënë e tre fëmijëve duket se e ka realizuar këtë dëshirë.

Një aksidenti i pazakontë është regjistruar të enjten rreth orës 18:30 në fshatin e vogël të Gütersloh në Gjermaninë Perëndimore.