‘Versace’ do t'i shitet për 2 miliardë dollarë dizajnerit të njohur

24/09/2018 - 18:09

   Michael Kors po raportohet se do ta blejë shtëpinë e modës ‘Versace’ për 2 miliardë dollarë.

Kompania e Michael Kors është në mision për të shtuar në emrin e tyre edhe një nga brendet më luksoze botërore.

E ajo firmë është shtëpia e njohur italiane e veshjeve, Versace.

Verace sapo ka prezantuar koleksionin e tyre më të ri Pranverë 2019 në javën e modës në Milano, dhe fjalët kanë filluar të qarkullojnë menjëherë të nesërmen, se Michale Kors do të blejë shtëpinë ikonike në një marrëveshje prej 2 miliardë $.

Nëse Kors do arrijë të marrë brendin, Familja Versace nuk do të jenë më pronarë të labelit me emrin e tyre për herë të parë që nga formimi i firmës nga dizajneri Gianni Versace para 40 vjetëve, përcjell Gazeta Express.

Donatella Versace, e cila është edhe udhëheqësja dhe dizejnatorja e sotme e firmës dhe familja Versace tani posedojnë 80% të kompanisë, pasi kanë shitur 20 përqindëshin në vitin 2014.

Nëse arrihet marrëveshja, familja nde do të vazhdojnë të kenë rol në kompani në disa kapacitete.

Nëse Kors arrin ta marrë Versace-n, atëherë labeli italian do t’i bashkohet edhe firmës luksoze të këpucëve Jimmy Choo, që është blerë nga Kors vitin e kaluar për 1.2 miliardë dollarë. Fiirma ka në posedim edhe emrin e madhe të stolive, Tiffany & Co.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi Tristan Thompson e tradhtoi Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods, në rrjet kanë vërshuar me shpejtësi

Dukesha Meghan Markle organizoi dje festën e foshnjes që do të sjellë në jetë.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet që kanë një histori të gjatë dashurie, ato u fejuan gjatë vitit 2018.

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë.

"Disney" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga produksionet më të njohura dhe të suksesshme kur bëhet fjalë për filmat vizatimorë.

8-vjeçarja Frensi Lluka, i ka idetë e qarta se çfarë do të bëhet kur të rritet.

Partnerja e kryeministres lesbike të Serbisë, Ana Bërnabiq, Milica Gjurgjiq, ka sjellë në jetë një djalë.

8 vite më parë Gjon Muharremaj mahniti jurinë e ‘Albania’s Got Talent’ me zërin e tij teksa këndonte një prej baladave më të dashura fran

Modelja australiane Jem Wolfie ka kaluar një ditë të bukur në plazh dhe ka ndarë me fansat e saj fotot nga bregdeti i vendlindjes së saj.

Aktualisht kudo në rrjet gëlojnë lajmet se Tristan Thompson ka tradhtuar Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woo