Video interesante/ Si ka qenë qyteti i Durrësit në fillim të shek XX...

18/10/2019 - 12:30

Si ka qenë qyteti i bukur bregdetar i Durrësit në fillim të shek XX...

Nëse doni ta shihni në një këndvështrim ndryshe, arkitekti i njohur nga Durrësi Indrit Hamiti, ka realizuar këtë video 3D në studion e tij “Inceptio”.

“Durrësi në fillim të shek XX... Përpunim i vitit 2014”, shkruhet krahas videos, e cila shoqëruar edhe me notat muzikore të përzgjedhura në përshtatje me pamjet, e bën edhe më interesante.

Videoja:

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e reperit T.I,  Deyjah Harris e ka hequr  të atin nga lista e ndjekësve në Instagram.

Javët e fundit, dallgët e detit kanë nxjerrë në brigjet franceze rreth 760 kg kokainë të ndarë në pako, me vlerë rreth 60 milionë euro.

Një milioner amerikan, biznesmen nafte, ngriti një ndërtesë në Florida, e cila supozohej t’i bënte ballë uraganeve.

Gruaja e El Çapos, Ema Koronel Aispuro, do t’i bashkohet shfaqjes “reality” që jepet në VH1, “Anëtarët e Kartelit”.

Thellësia e detit vijon të rezervojë surpriza të tmerrshme.

“Patek Philippe” është ora më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë dhe sipas CNN, çmimi marramendës i saj është 31.1 milionë dollarë.

Ish-menaxheri i legjendës së Formula 1, Willi Weber thotë se gruaja e Michael Schumacher është duke fshehur të vërtetën për gjendjen e ti

2-vjeçari Aleksandër Simos nga Florida u zemërua shumë me mamanë e tij, pasi kjo e fundit u largua për në punë dhe harroi ta puthte vogël

Maturia në ushqyerje është një faktor i rëndësishëm për shëndetin e mirë.