VIDEOLAJM/ Momenti kur dielli i lë vendin hënës së plotë në Durrës

07/04/2020 - 21:06

Këtë natë, hëna ndriçon fort qytetin e Durrësit si për t’u treguar banorëve në izolim se natyra është aty, pavarësisht koronavirusit, dhe së shpejti do të mund ta shijojnë atë të lirë dhe pa frikën e virusit vdekjeprurës.

Fotografi Denis Simaku ka fiksuar hënën e plotë nga disa kënde të ndryshme në qytet, ndërkohë që perëndimi i përflakur ishte një spektakël më vete në bregdetin e Currilave.

Ndërsa dielli zhytej ngadalë në Adriatik, hëna e plotë nisi të ndriçonte qytetin, banorët e të cilit kanë hyrë në javën e katërt të karantinimit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p

Marco e Dario Zappa janë muzikantë nga Zvicra, prej vitesh të pranishëm me koncertet e tyre në Shqipëri dhe në Ballkan.

Kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.

Pak ditë më parë qarkulluan online disa foto të disa bisedave, ku mendohej se ishte Kejvina Kthella dhe një mashkull që i ofronte 5 mijë

Një grua 126-vjeçare është bërë personi më i vjetër në botë që ka mundur COVID-19, të paktën sipas dokumenteve zyrtare.

Khloe Kardashian postoi të premten disa foto në Instagram ku shihej me një “look” të ri.