Vidhet statuja e Marilyn Monroe

19/06/2019 - 17:43

Një statujë e Marilyn Monroe është vjedhur nga shëtitorja e famës në Hollivud, duke shkaktuar habi dhe zemërim. Statuja e yllit të ekranit qëndronte mbi bulevardin që kremton arritjet e femrave në filma nga kultura të ndryshme.

Dolores Del Rio, Dorothy Dandridge, Mae West, dhe Anna May Wong kanë që të gjitha nga një statujë në këtë strukturë, ndërkohë që ajo e Marlinit qëndronte mbi të tjerat. Vjedhja u raportua mbrëmjen e së hënës, kur një dëshmitar okular pa dikë të kacavirrej dhe të shkëpuste pjesën e Merlinit.

“Statuja e Marilyn Monroe e tregonte atë me fustanin e bukur të bardhë, ikonë nga “The Seven Year Itch’. Fatkeqësisht, natën e kaluar dikush vendosi se thjesht mund ta merrte, përdori një shkallë për tu ngjitur, e sharroi dhe e mori”, tha Anna Martinez, përgjegjës për Walk of Fame.

Forca të shumta policore dhe eksperte mbërritën në vendngjarje ku janë marrë disa shenja gishtërinjsh. Më shumë se gjysmë shekulli pas vdekjes se saj, Marilyn Monroe mbetet një emër, i magjishëm për boten. Me flokët ngjyrë platini dhe bukurinë e rrallë, ajo konsiderohet si simbol i joshjes femërore.

Sipas guidës së kulturës popullore në SHBA, si ikonë e kësaj kulture, Monroe për nga popullariteti pati shumë pak rivale, duke përfshire këtu Elvis Presley dhe Mickey Mouse; asnjë yll tjetër nuk kishte ngjallur një gamë aq të gjerë emocionesh që nisnin nga admirimi, dëshira, lakmia apo keqardhja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

63-vjeçari Sakal Dev Tuddu nga Munger nuk i ka larë dhe prerë flokët e tij prej 40 vitesh dhe i mban sipër kokës në formën e një çallme.

Ekspertët kanë ngritur alarmin në lidhje me aplikacionin FaceApp, që është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferu

Një lojë e re që ka përfshirë edhe personazhet e famshëm publik po pushton rrjetet sociale. Si do të jetë fytyra juaj kur të plakeni.

Konsumatorët në Brazil kanë zbuluar kokainë kur hapën kutitë e detergjenteve të rrobave që blenë në një supermarket në Sao Paulo.

“Dashuria për kafshët” ishte tema e mbrëmjes së të martës në emisionin “Opinion”, në Tv Klan.

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rrit nivelet e kortizolit, hormoni trupor i stresit, sipas një studimi nga Universitet

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.

Këngëtari i njohur me origjinë australiane, Faydee është kritikuar nga fansat e tij në “Instagram” për bashkëpunimin e sjellë së fundmi m

Gazetarja Rudina Xhunga ka dhënë një intervistë ndryshe ku ka treguar detaje nga jeta e saj personale.