Vin Veli: Mbyllja e jetës së natës, çon në depresion shumë artistë e këngëtarë

31/07/2020 - 11:38

Pas vendimit të qeverisë për mbylljen e klubeve të natës, diskove apo shërbimeve të ngjashme, ka ardhur edhe reagimi i shumë artistëve të cilët performojnë gjatë netëve në ambiente të tilla.

Të shumta kanë qenë reagimet nga personazhe të njohur të showbiz-it të cilët nuk kanë qenë dakord me këtë vendim.

Mëngjesin e sotëm në emisionin, “Ditë e Re” ishte i ftuar Dj i njohur, Vin Veli, i cili ka dhënë mendimin e tij lidhur mbi këtë çështje. Ai u shpreh se nuk ishte vendimi i duhur ky që u mor nga qeveria, pasi mbyllja e këtyre aktiviteteve do të sjellë varfëri.

“Vërtet mund të ketë izolim të rasteve, por mbyllja sjell varfëri, dhe çon në depresion shumë artistë dhe këngëtarë”,  tha ai.

I pyetur nga moderatorja, Arjola Shehu se cila do të ishte gjëja  e duhur në këtë periudhë pandemie, Vin Veli tha se duhet të bashkëjetojmë  me koronavirusin pasi nuk e dimë se dhe sa kohë do të zgjasë kjo situatë. Gjithashtu ai shtoi se qeveria duhet të ketë më shumë kontrolle mbi këto subjekte dhe jo të bëjë mbylljen.

Ditët e mbetura nga vera, Dj pritet t’i kalojë afër Adriatikut me djalin e tij, Arborin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të jesh blogere sot në Shqipëri duket hera-herës si një trend.

Pasagjerët e një fluturimi nga Nisa në Oslo do të duhet të zbatojnë një karantinë dhjetëditore, për shkak se avioni i tyre zbriti në të n

Këngëtarja e njohur, Manjola Nallbani, njihet jo vetëm për zërin e mrekullueshëm, por edhe pamjen e jashtme, ku shfaqet gjithmonë e kurua

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip rrezikojnë të mbeten të izoluar në rezidencën skoceze në Balmoral, ku ato janë atje prej disa dit

Ish-mbreti i Spanjës Juan Carlos, që ka lënë vendin pas akuzave për korrupsion ndodhet në Abu Dhabi, në një rezidencë të një superhoteli

Prej disa muajsh, pandemia ka pushtuar botën duke krijuar vështirësi dhe probleme të ndryshme.

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama, ka treguar se vuante nga një depresion i një shkalle të ulët për sh

Pasuria e themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, veçse vjen duke u rritur.

Këngëtarja Aurela Gaçe është duke xhiruar klipin e këngës “Lento Lento” në Vlorë.

Vajza e aktorëve Vincent Cassel dhe Monicca Bellucci është akuzuar së fundmi se ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.