VIP-at mbyllin rrjetet sociale, ja arsyeja

16/09/2020 - 21:11

Ditën e sotme, dhjetëra personazhe të njohur të shoëbizit të huaj kanë ç’aktiviziuar llogaritë e tyre në rrjete sociale. 

Ata po 'bojkotojnë' Facebook-un dhe Instagramin, si pjesë e një fushate për të frenuar përhapjen e urrejtjes dhe propagandës në platformat e mediave sociale.

Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio dhe Katy Perry janë vetëm disa nga emrat e mëdhenj që përfshihen në ngrirjen e mediave sociale për ‘Stop Hate for Profit’.

Kardashian, e cila ka 188 milionë ndjekës në Instagram, ishte e fundit që zgjodhi të bëhet pjesë e fushatës. “Keqinformimi i shpërndarë në mediat sociale ka një ndikim serioz në zgjedhjet tona dhe minon demokracinë tonë”, tha ylli i reality show-t .

Kompania e mediave sociale ka hasur në reagimin e shumë personazheve por jo vetëm për shkak të promovimit të diskriminimit, urrejtjes dhe dhunës në platformat online.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Victoria dhe David Beckham kanë ndryshuar zakonet e tyre të të ngrënit si pjesë një “jave wellness” në Baden-Baden, Gjermani.

Përmes një postimi në Facebook, këngëtari korçar Stefi Prifti ka reaguar në lidhje me deklaratën e ministrit Klosi se virusi përhapet më

Dua Lipa, këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare shpeshherë ka shprehur publikisht mospëlqimin që ka për presidentin Donald Trump.

Për dikë më e lehtë e për dikë më e vështirë, por për të gjithë, shprehja e ndjenjave mbetet pak sfiduese. Megjithatë, janë një pjesë e s

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë një vijë e drejtë. Shumicën e kohës jeta na mëson se është e kotë të ndjekësh udhëzimet e shkruara.

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig dhe t

Çdo grua, pavarësisht nga personaliteti i saj, shijet e saj ose ambienti në të cilin jeton, meriton të përmirësohet çdo ditë.

Të gjithë keni dëgjuar të flitet për produktet e reja të duhanpirjes të cilat veçojnë nikotinën nga tymi i dëmshëm i duhanit.