Vogëlushja 3-vjeçare humb jetën, kafshohet për vdekje nga pitbulli

17/01/2018 - 22:05

   Deri para një jave, Jason Dodge ishte treguar përherë i kujdesshëm me kafshët. Nuk kishte future asnjë qen në shtëpi. Por pak ditë më parë, ai vendosi të merrte një pitbull, që tregohej shumë i dashur me djalin e tij.

Pesë ditë më pas, pitbulli shkaktoi një tragjedi në familjen nga Oklahoma.

Vajza 3-vjeçare Rylee Marie u kafshua për vdekje nga qeni, nën sytë e gjyshes së saj, që nuk mundi ta shmangte tragjedinë.

Kur policia mbërriti në shtëpinë e Dodge, qeni iu vërsul edhe një polici dhe ky I fundit e qëlloi duke e lënë të vrarë.

Ndërkohë, Jason, i shkatërruar nga humbja e së bijës, ka shkruar në Facebook një postim shumë prekës.

“Më ka marrë malli. Më vjen keq për atë që të ndodhi. Kisha premtuar që s’do të lejoja askënd të të bënte keq, por nuk ia dola të të mbroja. Do të të dua përgjithmonë dhe kjo gjë nuk do ndryshojë asnjëherë”,- shkruan Jason.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para pak minutash, në media ka qarkulluar një lajm që i ka habitur të gjithë.

Një studente 21-vjeçare nuk mundi të përjetonte dot stresin që kaloi në qeli për një aksident rrugor që kishte shkaktuar, duke i dhënë fu

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka publikuar një foto në rrjete sociale, ku e shohim në Bjeshkët e Nëmuna.

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, apo ajo që pritet të jetë edhe mbretëresha e ardhshme e Britanisë, duket se ka probleme me fustanet

Kjo foto e bërë nga NASA në Antarktikë ka mahnitur jo pak njerëz. Ajsbergu është një drejtkëndor i rregullt, si i prerë me thikë.

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka ndarë gjithnjë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale momente nga rritja e vogëlushes së saj Hera.

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur personazhe të njohur të ‘showbiz-it’ kanë tradhtuar.

Ditëlindja e 38-të e ka gjetur Kim Kardashian shumë të lumtur krah bashkëshortit të saj, Kanye West.

Iluzionet optike janë krijuar kryesisht për të testuar se sa shpejt punon truri i njeriut.

Tre adoleshente rrezikojnë burgun pasi bënë selfie duke përshëndetur me krahun shtrirë, e ngjashme me përshëndetjen e nazizmit.