Vrau asistentin e Nënë Terezës, dënohet me burg përjetë “bisha” e judos (FOTO)

06/12/2019 - 11:47

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të gjitha, duke qenë për disa kohë edhe asistenti special i Nënë Terezës në vitet e fundit të shenjtores shqiptare.

Nga një prej këtyre vendeve Mark po kthehej në korrik, kur u vra në një lokal të Swansea në Wells, në moshën 54-vjeçare, pasi nuk mund t’i mbijetonte plagëve të sulmit të çmendur, për një arsyeje po aq të çmendur, të një eksperti të arteve marciale.

Bloomfield u sulmua barbarisht për një keqkuptim fatal, kur gota e tij preku krejt aksidentalisht, sipas filmimeve, të pasmet e të fejuarës të 61-vjeçarit Colin Payne, element i njohur për agresivitetin e tij dhe ekspert në judo.

Pas sulmit, fatal, Payne kishte tentuar të shkatërronte sistemin e kamerave të lokalit, por forcat e rendit kishin arritur të merrnin filmimet përkatëse.

Dje, juria e Gjykatës së Swansea e dënonoi Payne me burgim të përjetshëm, dhe për të paktën 15 vitet e parë nuk do të ketë mundësi të kërkojë reduktimin e masës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur, Manjola Nallbani, njihet jo vetëm për zërin e mrekullueshëm, por edhe pamjen e jashtme, ku shfaqet gjithmonë e kurua

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip rrezikojnë të mbeten të izoluar në rezidencën skoceze në Balmoral, ku ato janë atje prej disa dit

Ish-mbreti i Spanjës Juan Carlos, që ka lënë vendin pas akuzave për korrupsion ndodhet në Abu Dhabi, në një rezidencë të një superhoteli

Prej disa muajsh, pandemia ka pushtuar botën duke krijuar vështirësi dhe probleme të ndryshme.

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama, ka treguar se vuante nga një depresion i një shkalle të ulët për sh

Pasuria e themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, veçse vjen duke u rritur.

Këngëtarja Aurela Gaçe është duke xhiruar klipin e këngës “Lento Lento” në Vlorë.

Vajza e aktorëve Vincent Cassel dhe Monicca Bellucci është akuzuar së fundmi se ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.

Qyteti i Los Anxhelosit ka vendosur të ndëshkojë të gjithë ata që organizojnë festa të mëdha duke mos ndjekur rregullat anti Covid.

Kitara e yllit të Rock and Roll, Elvis Presley u shit në ankand për 1.32 milionë dollarë. Kitara akustike Martin D-18 e vitit 1942, u ble