William dhe Kate të qeshur në një event në Buckingham Palace, Harry ikën në Kanada

21/01/2020 - 18:15

Vazhdon në distancë sfida mbretërore mes William me Kate dhe Harry me Meghan. Fëmija i dytë i princit Carlo ka fluturuar drejt Canada për t'u bashkuar me bashkëshorten dhe djalin e tij.

Ndërsa në Pallatin Mbretëror, në një event zyrtar, dukët e Cambridge kanë bërë nderimet e duhura. Middleton e veshur me një fustan të kuq, të gjatë e me xixa është shfaqur e lumtur dhe e qeshur, ndoshta edhe e lehtësuar nga zgjidhja e Megxit.

E teksa nga gazetat britanike vijnë foto të dukeshës së Sussex me djalin dhe dy qentë e saj duke bërë shëtitje nëpër Vancouver, në Londër, Kate luan rolin e mbretëreshës.

Kjo për faktin që Elisabetta vështirë se mund të marrë pjesë në evente në muajin janar në Buckingham Palace, por duke parë rëndësinë e këtij samiti (mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Afrikës) ka vendosur t’ia delegojë këtë aktivitet gjeneratës së re.

Kështu William dhe Kate e kanë luajtur më së miri rolin e tyre. Të ndihmuar edhe nga kontesha e Wessex, dukët e Cambridge i kanë pritur të gjithë kryetarët e shteteve dhe kanë pozuar së bashku me ta në Sallën e fronit.

Takimi është zhvilluar pa asnjë problem dhe William dhe Kate janë shfaqur shumë të kënaqur dhe të lumtur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërron jetë në moshën 112-vjeçare njeriu më i vjetër në botë, Chitetsu Watanabe, nga Joetsu City i Japonisë.

Më 25 shkurt 1836, Samuel Kolt regjistroi shpikjen e tij, revolverin me pesë fishekë.

Koronavirusi është tema e momentit në Itali dhe Mario Balotelli ka shprehur mendimin e tij në lidhje me situatën e krijuar.

Anxhela dhe partneri i saj ishin në prag të realizimit të ëndrrës së tyre të madhe, për të kurorëzuar lidhjen e dashurisë në martesë.

Janë disa shenja që duhet të mësojnë të mjaftohen, pasi janë shumë të pasigurt në vetvete. Ja cilat janë:

Qindra njerëz janë filmuar duke u mbajtur rradhë për të blerë maska për fytyrën, nën frikën e shpërthimit të koronavirusit, në një qytet

Ish-producenti i famshëm i filmave, Harvey Weinstein është shpallur fajtor për dy nga akuzat gjatë gjyqit për abuzimet seksuale. Ai, ësht

Një burrë guximtar që donte të provonte me çdo kusht se planeti i tokës është i rrafshët dhe jo në formë globi, është vrarë nga rënia e r

Gjatë jetës së tij Kirk Douglas gjithmonë ka financuar shoqata bamirëse.