Wynn, qeni që sjell pak momente gëzimi mes stafit mjekësor që lufton me koronavirusin (FOTO)

27/03/2020 - 17:58

Kjo foto, e shkrepur këto ditë kur bota po përballet me koronavirusin, tregon edhe njëherë sesi kafshët mund të na ndihmojnë në momente të vështira.

Një mjek i ulur përtokë, i dërrmuar nga orë të tëra pune për shkak të emergjencës koronavirus, qetësohet disi ndërsa përkëdhel Wynn, një qen i stërvitur për të ndihmuar njerëzit në spitale.

Të stërlodhur nga turnet pa fund, nga stresi dhe momentet e tensionit, ata i gëzohen momenteve që kalojnë me Wynn, labradorin që sjell pak momente gëzimi mes stafit mjekësor të spitalit në Denver, SHBA.  

Wynn është një vjeç dhe është stërvitur nga mjekja Susan Ryan, por këtë herë nuk janë pacientët e shtruar ata që kanë nevojë për kafshën e dashur, por mjekët dhe infermierët që janë në ballë të luftës me koronavirusin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p