Zbulohet krijesa e çuditshme në plazh, eksperti: Eshtë lepur deti

27/02/2020 - 20:18

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Burri postoi një fotografi të krijesës së pazakontë në mediat sociale, pas së cilës një përdorues e këshilloi ta kthejë krijesën në oqean duke përdorur një qese plastike, pasi bëhet fjalë për një “vrasës të qenve”, raportojnë mediet ndërkombëtare.

Profesori australian i Shkencave Biologjike, Culum Brown shpjegoi se krijesa e gjetur nuk është asgjë tjetër përveç një lepur deti. Lepujt e detit, si dhe oktapodët, përdorin ngjyrë toksike kundër qenve për të mbrojtur veten. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA-ve ka ndërruar jetë nga koronavirusi, dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka humb

Ellis Marsalis Jr., pianist xhazi, mësues dhe patriark i një klani muzikor të Nju Orlins që përfshin djem të interpretuesit të famshëm Wy

Karantina në kohën e koronavirusit ka ndryshuar zakonet e konsumit. Sipas mediave spanjolle, konsumi i birrës ka shënuar rritje me 78%.

Papa Françesku u bëri thirrje punonjësve të medias të ndihmojnë publikun të mos ndihet vetëm në këtë periudhë izolimi.

Mbrëmjen e kaluar u bë i ditur lajmi se babai i Dj të njohur, Vik Krajës, doktor Dhimitër Kraja ishte infektuar me virusin ‘Covid-19’ pas

Një histori rrëqethëse raportohet nga Italia, për shkak të përhapjes masive të koronavirusit.

Nuk donin të respektonin radhën dhe distancën 1 metër nga njëri-tjetri.

Ditë më parë Princ Charles, djali i Mbretëreshës së Anglisë, i pari në rradhë për fronin britanik, u  testua për Covid-19 dhe rezultoi po

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një student 26-vjeçar italian Antonio De Pace vrau të fejuarën e tij, pasi pretendonte se e k

Një infermiere që punon në një spital në Britaninë e Madhe është surprizuar nga familjarët e saj sa hapi derën e shtëpise.