Zbuluan se është lesbike, familja nxjerr nga ‘certifikata familjare’ atleten

20/11/2018 - 17:01

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Organi qeverisës i atletikës njoftoi se nuk do ta vendosë nën presion Emil Scheck që të zgjedhë mes pasionit dhe shkollimit. Emil deklaroi në një intervistë se u mohua nga familja, pasi e ëma zbuloi fotografinë që kishte shpërndarë me të dashurën në rrjete sociale.

Mesazhi që mori nga mamaja ishte: “I dhashë fund me ty. Që nga ky moment, deklaroje veten të pavarur. Të lutem mos na kontakto ne apo motrat e vëllezërit e tu.”

Më pas, Emil duhet të zgjidhte në mes terapisë për prirjet seksuale apo shkollës. Kur u kthye në kampus, zbuloi se familja i kishte hequr të gjitha gjërat, përfshirë makinën dhe kujtimet e fëmijërisë.

Derisa mori donacionet, e dashura e ndihmoi me financimet duke i blerë ushqime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në Evropë është e krijuar nga monedha të arta dhe vlera e saj është 2.3 milionë euro.

Mercedes Benz ka vendosur të shpenzojë 20 miliardë euro për makina elektronike me bateri.

Nuk ka kurrë paqe për Diego Armando Maradonën, i cili në një mënyrë apo tjetër mbetet në qendrën e vëmendjes.

Reperja e famshme ka zbuluar në rrjetet sociale një marrëdhënie të re me një burrë që ka një të kaluar të trazuar prapa tij.

Një vajzë 7-vjeçare nga India shkoi në polici pasi babai i saj theu premtimin për të bërë një tualet.

Në prag festash, të shumtë mendojnë të udhëtojnë në shtete të ndryshme. Por, ku janë të lirë të udhëtojnë ose jo shqiptarët?

Emri më i kërkuar në Google për të dytin vit rradhazi në Mbretërinë e Bashkuar është "Meghan Markle".

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e sportit.

Kryeministrja britanike, Theresa May ka telashe me daljen nga Bashkimi Europian, por edhe me daljen nga vet makina e saj.

Bashkëshortja e Ikardit, Vanda Nara, herë pas here i merr vëmendjen kapitenit të Interit me deklaratat e saj.