Zgjidh çiftin që të duket më i lumtur dhe zbulo diçka për lidhjen tënde të dashurisë

23/05/2019 - 10:52

Raporti që ke me njeriun e zemrës mund ta kuptosh si shkon vetëm nga mënyra se si të sheh partneri yt, si të mban dorën apo të përqafon, apo edhe nga mënyra si sillet kur ecni bashkë.

Mund të duket e çuditshme, por mund të mësosh shumë mbi marrëdhënien që po përjeton, vetëm duke u bazuar në këtë test psikologjik.

Zgjidh çiftin që të duket më i lumtur dhe lexo për të zbuluar gjëra interesante mbi lidhjen tënde:

Çifti nr.1:

Në këtë çift, gruaja është krenare për partnerin e saj dhe do t’ua tregojë të gjithëve. Është e pavarur, kujdeset për veten dhe nuk shqetësohet për atë që thonë të tjerët. Burri në këtë marrëdhëne e vlerëson komunitetin, impenjohet dhe do të përmirësojë marrëdhënien. Motoja e marrëdhënies tënde është të jeni të hapur me njëri-tjetrin.

Çifti nr.2:

"Pas çdo burri të suksesshëm fshihet një grua e fortë", është fraza që përshkruan në mënyrë perfekte këtë marrëdhënie. Këtu gruaja merr vendime të rëndësishme dhe nuk e lë të shoqin të qëndrojë në hije. Ajo e ndihmon të përqendrohet në gjërat që janë të rëndësishme për momentin.

Çifti nr.3:

Me siguri, në marrëdhënien tënde, bashkëshorti është ai që udhëheq. Ai është një burrë i përgjegjshëm, por ndonjëherë mund të mos jetë në humor. E megjithatë, gruaja është mjaft e mençur dhe e qetë, sa të arrijë të stabilizojë situatën. Motoja jote është: "Të dy e kanë për zemër njëri-tjetrin dhe mbajnë ekuilibrin. "

Çifti nr.4:

Intimiteti dhe përqafimi me besim tregojnë se një burrë do ta mbrojë bashkëshorten e tij nga të gjitha problemet dhe të jetë për të mbështetje në të gjitha situatat. Të gjithë e admirojnë respektin reciprok dhe besimin e pakushtëzuar dhe kjo është ajo që bën që marrëdhënia juaj të jetë shumë e fortë.

Çifti nr.5:

Jetoni në harmoni dhe e ndihmoni njëri-tjetrin edhe në situata të vështira. Ju pëlqejnë të gjitha momentet që kaloni bashkë, si në rastet kur dilni edhe kur jeni ulur para televizorit. Dashuria juaj është e respektueshme.

Çifti nr.6:

Nuk jeni një çift që i shprehni publikisht emocionet tuaja. Në marrëdhënien tuaj jeni të barabartë dhe i vlerësoni interesat, dëshirat dhe mendimet e pjesës tjetër. Mbase nuk publikoni foto për publikun, por kur jeni vetëm, jeni shumë romantikë.

Çifti nr.7:

Keni publikuar dhe shpërndarë shumë foto, i tregoni të gjithëve sa të dashuruar jeni dhe nuk keni drojë t’i shfaqni publikisht ndjenjat tuaja. Nuk do mërziteni kurrë nga njëri-tjetri sepse keni shumë interesa të përbashkëta. Të gjithë mendojnë se jeni një çift i mrekullueshëm dhe kjo, pasi ju e shfaqni hapur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesazhet me një modele bukuroshe i kanë kushtuar shtrenjtë futbollistit të Egjiptit, Amr Warda.

Ata që do këpusin zambakun i cili në literaturë quhet “Mis/Akkuş” i zbuluar për herë të parë në Ordu të Turqisë në vitin 1993, do të pagu

Autoritetet malajziane sekuestruan më shumë se 5 mijë breshka të vogla, të cilat u zbuluan në dy valixhe në aeroportin e Kuala Lumpur.

Policia e Berlinit do të vazhdojë të veshë uniformën e plotë të verës, përfshirë pantallonat e gjata dhe mund të heqë vetëm kapelën në va

Bashkëshortja e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Ajola Xoxa me anë të një postimi në "Instagram" ka dhënë mbështetjen për rikandidimin e

Jemi mësuar ta shohim të kuruar në daljet e saj por kur miliarderja më e re në botë doli pa make-up dhe pa asnjë filter, njerëzimi u shok

Gjatë procedurave të divorcit, gjykata argjentinase vendosi t’i jepte rëndësi punës më të papaguar; punëve të shtëpisë!

Sozia e Lionel Messit rikthehet dhe një herë në qendër të vëmendjes, këtë herë jo për ngjashmërinë e tij shumë të madhe me sulmuesin argj

Një çift ka festuar dy gjërat më të bukura që i ndodhën në jetën brenda vetëm 30 sekondash.