Zjarrfikësi i shpëton jetën maces (VIDEO)

15/11/2019 - 19:52

Përpjekja e një zjarrfikësi për të ringjallur një mace u bë virale në internet. Ai e shpëtoi kafshën shtëpiake nga një zjarr i tmerrshëm.

Të paktën 35 persona në një ndërtesë historike dhe 2 kafshë shtëpiake u shpëtuan në fillim të kësaj jave në Tver, Moskë. Macja ishte helmuar shumë nga tymi dhe kur zjarrfikësit e nxorën nga banesa ishte pa ndjenja.

Një nga zjarrfikësit i erdhi në ndihmë duke larë fytyrën e maces me ujë nga një pellg dhe më pas duke i vendosur aparatin e frymëmarrjes për t'i mundësuar kafshës të vinte në vete. Për fat të mirë, metoda funksionoi dhe macja u rikthye në jetë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo është vila mbresëlënëse e gazetares së njohur Ellen DeGeneres në Los Angeles.

Revista "Forbes" ka renditur të parën në listë si gruan më të fuqishme në botë për vitin 2019, kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Nëse ju është thyer zemra nga partneri juaj, me shumë gjasa i përket njërës nga këto shenja zodiakale.

Një stilist dhe princ i Emirateve të Bashkuara Arabe vdiq pas përdorimit të kokainës dhe marrëdhënieve intime, në banesën e tij në vlerë

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë?

Një letër fare e thjeshtë, nga një 7-vjeçare ka përlotur mbarë rrjetin, teksa vogëlushja i kërkon Babagjyshit një shtëpi dhe ushqim për f

Njerëzit bien në dashuri në mënyra të ndryshme, sepse disa dashurojnë me shikim të parë e të tjerë marrin më shumë kohë.

Një i ri nga New York-u  ka humbur jetën, pasi është shtypur nga një makinë, e cila ka qenë pa shofer.

Nëse doni të provoni një eksperiencë ndryshe, mund të vizitoni restorantin e parë nënujor të ndërtuar në Norvegji me një kapacitet total

Për t'u pëlqyer dhe pranuar nga shoqëria, ne shpesh përpiqemi të tregojmë se jemi të përsosur.