Lifestyle

 • Kosovarët dhe shqiptarët, popujt më të lumtur në rajon

  20/12/2012 - 19:40
  Kosovarët duket se janë më të lumtur se shqiptarët që jetojnë brenda kufinjve territorialë të Shqipërisë, pasi në sondazhin e fundit të realizuar nga Gallup, për të përcaktuar popujt më të lumtur në...
 • Parfumi “Jezus”, mbështetet nga Kaka

  20/12/2012 - 18:23
  Mund të duket një gjë e pazakontë, por është e vërtet, njerëzit përveç besimit në Jezus, mund t’i sigurojnë vetes edhe ndjesinë e parfumit të Krishtit. Në treg përveç parfumeve të VIP-ave më të...
 • Martohet ministri gay

  20/12/2012 - 18:04
  SPANJE– Nuk kanë nguruar të kapërcejnë oqeanin dhe të shkojnë për t’u martuar në një tjetër kontinent. Pas legalizimit të martesave homoseksuale, Spanja po kthehet në parajsën e çifteve homoseksuale...
 • Dobësim i pabesueshëm

  19/12/2012 - 20:44
  ANGLI- Në vitin 2011, britanikut James Mason, mjekët i dhanë vetëm pesë vjet jetë për të jetuar.  I shëndoshë 250 kile, 27-vjeçari kishte ndërlikime të shumta shëndetësore dhe trupi i tij nuk ishte...
 • Kinezët fotografojnë asteroidin-vrasës

  19/12/2012 - 20:14
  KINE - Aparati kozmik kinez "Chang'e-2" fluturoi pranë asteroidit gjigand Tautatis dhe fotografoi sipërfaqen e tij. “Aparati kozmik iu afrua asteroidit në një distancë prej 3.2 km”,- njofton Agjencia...
 • Rrëmbyes nga qielli

  19/12/2012 - 18:58
  KANADA - Një ngjarje e pazakontë dhe e frikshme për disa sekonda ka ndodhur në një park të Montrealit në Kanada.  Një fëmijë rreth një vjeç, i ulur në një park ka qenë për pak çaste 'preja' e një...
 • Mbipesha është sëmundje infektive

  19/12/2012 - 16:54
  KINE - Mbipesha shkaktohet nga infeksioni bakterial dhe jo nga mungesa e aktivitetit fizik apo grykësia. Në një konkluzion të tillë arritën shkencëtarët kinezë pas tetë vjet studimesh, njofton gazeta...
 • Zbulohet planeti potencialisht i banueshëm

  19/12/2012 - 16:23
  SHBA - “Astronomët kanë zbuluar pesë planete të reja, midis tyre dhe një potencialisht të banueshëm pranë yllit të njohur Tau Ceti, ku shkencëtarët, gjysmë shekulli më parë kanë kërkuar sinjale të...
 • Genta Ismajli, sekretet e saj femërore

  19/12/2012 - 14:28
      Energjike dhe me shumë sharm, këngëtarja e njohur Genta Ismajli rrëfehet për anët e saj të panjohura. Ajo vazhdon të jetë “single” dhe, siç duket, po i përshtatet shumë ky status, të paktën deri...
 • Çfarë i frikëson meshkujt

  19/12/2012 - 09:56
    Disa hulumtime kanë zbuluar se çfarë i frikëson meshkujt dhe çfarë u sillet nëpër mendje kur në pyetje janë lidhjet dhe marrëdhëniet. Shprehja e dashurisë është e komplikuar. Derisa disa meshkuj...
 • Egjipt, zbulohet misteri 3200 vjeçar

  18/12/2012 - 16:32
  EGJIPT - Ka shumë gjasa që shkencëtarët të kenë zbardhur misterin e vdekjes së Faraonit të Madh të Egjiptit - Ramses III. “Ai pati një vdekje të dhunshme”,- mendojnë ata. Ekspertët italianë e...
 • Ndërtimet shumëkatëshe nuk lënë të qetë as të vdekurit

  18/12/2012 - 15:36
  KINE -Boom-i i ndërtimeve të shumëkatësheve në Kinë nuk kursen as të vdekurit. Ndërsa vazhdojnë punimet për ngritjen e një tjetër gradaçele, një varr ngrihet mes themeleve të qiellgërvishësit të...
 • Vajza që po udhëheq vendin drejt rebelimit

  18/12/2012 - 13:43
  Deri disa muaj më parë Isadora bënte një jetë të qetë, ashtu si çdo bashkëmoshatar i saj 13 vjeçar. Dëgjonte muzikën e Guns N’Roses dhe shëtiste në plazh qenin e saj të dashur Ziggy, të cilit i ka...
 • Dhuratat ideale për femrat për Vitin e Ri

  18/12/2012 - 12:40
      Këto janë disa nga dhuratat të cilat padyshim që do ta gëzonin të dashurën tuaj këtë fundvit. Bizhuteri e shtrenjtë   Jo më kot ka dalë shprehja “Diamantet janë miqtë më të mirë të një femre”....
 • Përralla e Krishtlindjes, e treguar nëpërmjet sklupturave prej akulli

  18/12/2012 - 11:49
    Këto skulptura të punuara në akull janë veprat e artit të punuara më me finesë për këto Krishtlindje dhe janë të hapura për publikun në mes të një qyteti industrial. Ato janë krijime të skulptorit...
 • Si parandalohen rrathët në sy

  18/12/2012 - 11:00
    Nëse flini mjaft gjatë dhe përsëri keni rrathë të errët, kjo nuk është e pazakontë. Lodhja nuk është arsyeja kryesore për rrathët e errët nën sy. Shpesh ndodh që hija e qerpikëve të na bëj të...
 • Frutat dhe perimet luftojnë kancerin

  26/11/2012 - 00:00
      Shpeshherë është folur për rëndësinë që ka konsumimi i frutave dhe perimeve, të cilat garantojnë një ushqyerje të shëndetshme. Një dietë e ekuilibruar, e përqendruar tek konsumi i frutave dhe...

Pages