Ledion Liço tregon gafën më të madhe që ka bërë gjatë prezantimit

Postuar: 16/02/2018 - 13:53

15 vjet pasi u bë pjesë e "Top"-it, Ledion Liço është po ai që ka qenë. Pëlqen më shumë programet që drejton vetë, por i shijon njëlloj edhe ato të kolegëve të tij. Shumë prej atyre që e kanë nisur rrugëtimin në "Top Albania Radio", e konsiderojnë atë si dashuria e parë dhe Ledioni, me shumë siguri, nuk bën përjashtim nga ky grup. 

Ledioni vijon të drejtojë programin "Heineken sessions", i cili është edhe programi i tij më i preferuar në radio, por nga shumë programet që ka drejtuar në "Top Albania", ka bërë edhe gafa.

I pyetur për gafën më të madhe që ka bërë, në 20-vjetorin e "Top Radios", Ledioni tha se kishte thënë në transmetim një fjalë të pisët. Jo edhe aq, thotë ai pastaj, por gjithsesi nuk thuhet as në radio dhe as në televizion:

"Kam thënë një fjalë të pisët. Kam qenë me Xhoi Begën në transmetim në "Summer Dance" dhe kam thënë... Nuk ishte edhe aq fjalë e pisët, por sidoqoftë, nuk thuhet as në radio, as në televizion", kujton me të qeshur Ledioni.

Por nuk ishte aq e kapërcyeshme: "Dhe desh më ra pika, se thashë "Ky është fundi im në radio"", shton ai pastaj, por qesh edhe këtë herë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,

Siç ishte mësuar, Bieta Sulo do të rikthehet këtë sezon para kamerave në “Top Channel”.

Lajmi për largimin e Anjeza Majës nga drejtimi i programit “Në Shtëpinë Tonë”, pas tre sezonesh, bëri dje xhiron e të gjithë portaleve.