Pas 20 vjetësh gazetarja braktis "TVSH"-në për këtë ekran

07/09/2018 - 19:15

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Disi surprizuese për ata që janë mësuar ta shohin gjithnjë në ekranin e "TVSH"-së, por Aulona Minga ka vendosur ta ndërpresë këtu rrugëtimin e saj në këtë televizion ku drejtonte emisionin e pasdites.

Gazetarja e njohur, mëson newsbomb.al, pas 20 vitesh punë ka dhënë dorëheqjen nga "TVSH" dhe i ka thënë "PO" një oferte tunduese nga televizioni i ri "CNN", i cili ka mbledhur rreth vetes një sërë emrash të njohur të ekranit.

Mbetet për t'u parë se çfarë do të sjellë në këtë televizion Aulona, e cila është një nga figurat gazetareske më të dashura për publikun shqiptar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sezoni i dytë i talent show-t “Top Talent” do të vijë me shumë supriza dhe me një koncept të ri. 

Së shpejti pritet të nisë në Top Channel gara e gatimit ‘Hell’s Kitchen’ ku drejtues do të jetë masterchefi i njohur Renato Mekolli.

Një nga figurat më të njohura të "Top Channel"-it, Monika Stafa, është rikthyer ditën e sotme në ekran, pas 2 vitesh shkëputjeje.

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,