Portokallia nuk “shkrihet”, do të vazhdojë në Top Channel edhe pa Altin Bashën

05/09/2020 - 16:51

Ditët e fundit mediat kanë qenë të mbushura me lajmet për largimin e Altin Bashës nga Top Channel pas shumë vitesh punë si regjizor i “Portokalli”. Madje është raportuar se ai do të shkojë tek Abc News së bashku me aktorin dhe moderatorin Salsano Rrapi dhe disa prej aktorëve të tjerë të programit të humorit.

Ajo që të bën përshtypje është se lajmet janë shoqëruar me shprehjen “shkrihet” Portokallia, që do të thotë se pa Bashën programi ikonë i humorit nuk do të vazhdojë më. Kjo mesa duket nuk është e vërtetë. Burime nga Top Channel për “News31” konfirmojnë se spektakli i humorit Portokalli do të vazhdojë, edhe pse mund të jetë larguar regjizori Altin Basha dhe një pjesë e aktorëve.

Prej emrave që nuk do të largohen dhe do të vazhdojnë punën në Top Channel mund të përmendim: Florjan Binajn, Ledio Lakon, Rezart Veleshjan, Irgen Çelën apo Renada Cacin. Spektakli do të vazhdojë duke qenë se pjesën më të madhe të personazheve dhe të skenarit aktorët i krijojnë vetë.

Nuk dihet ende detajet si do të vijë Portokallia në tetor, nëse do të ketë aktorë e personazhe të reja apo kush do ta moderojë, megjithatë një gjë është e sigurtë, që do të vazhdojë të qëndrojë në Top Channel.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gara mes televizioneve në vend sa vjen e bëhet më e ashpër, ku lufta për audiencë përkthehet në më shumë të ardhura nga reklamat, në një

Prej disa kohësh qarkullon në mediat online lajmi i largimit të emisionit të humorit “Portokalli” nga televizioni Top-Channel.

Një konflikt brenda familjes ka përfunduar me plagosjen e një çifti bashkëshortësh.

Gazetari i njohur Enkel Demi, prej ditës së sotme do të nisë një tjetër emision larg Televizionit Publik Shqiptar.

Ditë më parë qarkulloi kudo lajmi se moderatori i njohur Adi Krasta nuk do të jetë më pjesë e “News 24”, ku drejtonte programin e tij “A

Një promo e publikuar disa muaj më parë në ekranin e "Top Channel" bëri që fansat të mendojnë se shumë shpejt do të niste një nga spektak

Ditën e djeshme, me një foto nga zyra e pronarit të Ora News, Ylli Ndroqi, Kelvi dhe Arjola konfirmuan lajmin se ata të dy do të jenë pre

Martin Scorsese ka gati filmin e ri dhe sigurisht që pjesë e tij do të jenë dhe aktorët e preferuar të 76-vjeçarit.

Sezoni i dytë i talent show-t “Top Talent” do të vijë me shumë supriza dhe me një koncept të ri.