Rudina Xhunga paralajmëron kthimin në ekran: U lodha me 4 të ftuar që zihen

02/04/2018 - 09:41

Rudina Xhunga është një nga gazetaret më të vjetra të televizionit.

Ajo ka plot 20 vite në ekran edhe pse aktualisht nuk është prezente me ndonjë projekt, që prej largimit të saj nga Vizion Plus.

E ftuar në emisionin “Thumb”, Rudina ka rrëfyer se tashmë në karrierën e saj është koha për ndryshim, kjo jo vetëm për shkak se gjërat kanë ecur, por edhe sepse ajo vetë është lodhur nga emisionet në një studio me 4 të ftuar që zihen me njëri-tjetrin.

“Kur thua: Obobo çdo bëj të hënën”, kjo është gjëja që unë nuk e bëj dot më. Të jem në një studio, të marr 4 veta dhe të them hë zihuni tani.. Ti mund ta përdorësh për të marrë rrogën por për asgjë më shumë dhe uroj që emisioneve të tilla t’u vijë fundi shumë shpejt. E para gjë që do të bëj tani është që  do shkruaj për kohën që kam kaluar në televizion. Është viti i 20 në televizion, do të shkruaj për karrierën. Të gjithë bëjnë një party, unë do bëj një libër kontribues. Në shtator do filloj me një emision timin. Nga shtatori nis një projekt të  ri dhe nuk do të marr më rrogë nga një television. Projekti  ka të bëjë me fjalën.”, është shprehur Rudina duke na treguar kështu se shumë shpejt do të rikthehet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Së shpejti pritet të nisë në Top Channel gara e gatimit ‘Hell’s Kitchen’ ku drejtues do të jetë masterchefi i njohur Renato Mekolli.

Një nga figurat më të njohura të "Top Channel"-it, Monika Stafa, është rikthyer ditën e sotme në ekran, pas 2 vitesh shkëputjeje.

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,