Shpallet çifti fitues i “C’est la vie” (VIDEO)

Postuar: 08/01/2018 - 07:46

Të dielën ishte finalja e spektaklit “C’est la vie” ku është shpallur dhe çifti fitues. Ata janë Kristi Karkanaqe dhe Lindi Islami, të cilët mundën në finale Anxhela Peristerin dhe Orin duke ngritur lart kupën.

Pasi morën dy vota nga tre anëtarë të jurisë, prezantuesja Marina Vjollca shpalli fituesit: “Kristi dhe Lindi janë fituesit e “C’est la vie”. Dy vota kanë marrë. Kristi dhe Lindi kupa për ju.”

Spektakli “C’est la vie” solli 8 personazhë të jetës publike në duet me këngëtarë profesionistë, të cilët u përballën me njëri-tjetrin për 11 javë me radhë.

Nën moderimin e Marina Vjollcës në një skenë të ndërtuar enkas, në “C’est La Vie”, muzika është luajtur “live” nga ku konkurrentët dhe të ftuarit kanë kënduar po ashtu “live”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga figurat më të njohura të "Top Channel"-it, Monika Stafa, është rikthyer ditën e sotme në ekran, pas 2 vitesh shkëputjeje.

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,

Siç ishte mësuar, Bieta Sulo do të rikthehet këtë sezon para kamerave në “Top Channel”.