Sokol Balla ikën nga "Top Channel"? Ja me cilin televizion po negocion

19/12/2017 - 11:39

Gazetari i njohur Sokol Balla duket se pas largimit nga posti i Drejtorit të Informacionit, nuk do ta bëjë më emisionin e tij “Top Story” në Top Channel.

Ai është parë në ambientet e “Vizion Plus”. Burime për “Gazetën Shqiptare” kanë thënë se Balla ka takuar drejtuesit e televizionit “Vizion Plus” dhe se bisedimet mes dy palëve janë ende në vazhdim.

Konkretisht nuk dihet se cili do të jetë roli i gazetarit të njohur në ekranin e “Vizion plus”. “Gazeta Shqiptare” kontaktoi drejtpërdrejt me gazetarin dhe ai na tha se nuk kishte asnjë koment.

Prej më shumë se një muaj Sokol Balla është liruar nga funksionet e tij drejtuese në “Top Channel”, duke u fokusuar vetëm tek emisioni “Top Story”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Së shpejti pritet të nisë në Top Channel gara e gatimit ‘Hell’s Kitchen’ ku drejtues do të jetë masterchefi i njohur Renato Mekolli.

Një nga figurat më të njohura të "Top Channel"-it, Monika Stafa, është rikthyer ditën e sotme në ekran, pas 2 vitesh shkëputjeje.

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,