Sokol Balla sërish Drejtor Ekzekutiv në një televizion të njohur

Postuar: 03/01/2018 - 12:05

Sokol Balla në një mesazh në rrjetin social "Twitter", pohoi se e lë "Top Channel"-in pas 12 viteve pune atje.

"Uroj që jeni duke kaluar bukur. Ky vit mbyll shumë kapituj për shume nga ne. Një nga ata edhe unë. Në këtë fund 2017 dua të uroj se pari koleget e mi të Top Channel, me të cilët kalova më shumë se 12 vjet të paharruar, dhe me të cilët rruga ime sot ndahet. Gëzuar 2018! Koli".

Ikja e Sokol Ballës nga "Top Channel" erdhi pak javë pasi atij iu hoq detyra e drejtorit të departamentit të Informacionit i cili prodhon edicionet e përditshme të lajmeve dhe disa emisione të tjera informative në këtë televizion.

Nga muaji janar, Balla do të jetë në "Vizion Plus" me detyrë të dyfishtë, drejtimin e këtij televizioni duke pasur në varësi sigurisht edhe departamentin e informacionit, si dhe një emision të përhershëm politik, ashtu si në "Top Channel". Nëse do të qëndrojmë te paralajmërimi që Balla bëri në emisionin e fundit, emri mund të jetë "Real Story".

Ndërkohë, mendohet që emisionin "Top Story", patentë e "Top Channel", ta drejtojë gazetari Endri Xhafo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,

Siç ishte mësuar, Bieta Sulo do të rikthehet këtë sezon para kamerave në “Top Channel”.

Lajmi për largimin e Anjeza Majës nga drejtimi i programit “Në Shtëpinë Tonë”, pas tre sezonesh, bëri dje xhiron e të gjithë portaleve.