“Top Channel” konfirmon 'blerjen' e Ylli Rakipit, ja kur fillon emisioni dhe emri që mban

16/01/2018 - 08:40

“Top Channel” ka publikuar në faqen e saj zyrtare të web-it, se gazetari Ylli Rakipi do të nisë emisionin e tij në këtë stacion çdo të enjte, duke nisur nga data 25 janar.

Rakipi do të mbajë po të njëjtin emër të emisionit, “Të Paekspozuarit”.

Kjo blerje e re e “Top”-it, vjen pas largimit të gazetarit Sokol Balla prej 12 vitesh punë në televizionin më të madh në vend, shkruan “DurrësLajm”. Balla u shkarkua fillimisht nga pozicioni si drejtor informacioni, dhe më pas u largua përfundimisht edhe nga drejtimi i emisionit “Top Story”, njoftim të cilin e bëri natën e vitit të ri. Prej pak ditësh, ai ka filluar punë në “Vizion Plus”.

Ja publikimi në faqen e “Top Channel”:

Aktualiteti politik, ekonomik dhe social, personazhet më të ekspozuar të vendimmarrjes, fenomenet që na shqetësojnë përditë, por edhe personazhet më pak të ekspozuar, ata që politika i harron pasi u merr votën, do të vijnë në “Top Channel” çdo të enjte nga data 25 janar si “Të Paekspozuarit”.

Një emision nga Ylli Rakipi, me gazetarin dhe analistin Andi Bushati dhe plot emra të tjerë të njohur të gazetarisë shqiptare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Së shpejti pritet të nisë në Top Channel gara e gatimit ‘Hell’s Kitchen’ ku drejtues do të jetë masterchefi i njohur Renato Mekolli.

Një nga figurat më të njohura të "Top Channel"-it, Monika Stafa, është rikthyer ditën e sotme në ekran, pas 2 vitesh shkëputjeje.

Beteja e së enjtes mbrëma po premton të jetë e ashpër që në startin e saj.

"Merkato" televizive duket se nuk përfunduar ende.

Pas një shkëputjeje prej dy vitesh ka ardhur koha që Renato të rikthehet në ekran për një eksperiencë të re.

Spektakli “Dance With Me” në Tv Klan do të rikthehet sërish këtë sezon me edicionin e tij të pestë.

Ervin Kurti prej dy sezonesh ka qenë pjesë e programit Top Show Magazine bashkë me Albana Osmanin.

Ndonëse këtë sezon u përfol se Luana Vjollca do të prezantojë “Big Brother VIP”, promoja e publikuar nga faqja zyrtare e “Top Channel” tr

Një koncert që shenjoi përmbylljen me sukses të sezonit turistik veror, u zhvillua mbrëmë te zona e “Sfinks”-it në shëtitoren e Durrësit.

Gazetarja Eni Vasili duket se në këtë sezon të ri televiziv nuk do të jetë më pjesë e ekranit të ‘News24’. Burime pranë ‘revistawho.com’,