Nostalgji/ Transformimi i sheshit Liria dhe i xhamisë së Durrësit në 75 vitet e fundit

22/05/2015 - 12:55

22 maj 2015 – “Agjencia e lajmeve “Dyrrah” ju sjell në kujtesë transformimin e sheshit Liria dhe xhamisë së Durrësit në 75 vitet e fundit.

Në foton e parë, (majtas) është fillimi i viteve ’60, ku duket busti i Stalinit pranë xhamisë.

Në foton e dytë, xhamia në vitin 1939.

Në foton e tretë, Pallati Rinia në vitet ’80.

Në foton e fundit, është pamja e sheshit dhe xhamisë sot.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/Pallati Rinia, vitet '80Xhamia sot

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: