"Urime 7 Marsin, për mua ditë e rëndë!"

07/03/2020 - 15:37

Nga Artan Fuga

7 marsi?

Urime!

Faleminderit për urimet!

Për mua ditë e rëndë! Gjithmonë këtë ditë pyes veten : A u japim dijet që duhen?

Kam dyshime shumë!

Shumë!

Tmerr!

Sot më shumë se kurrë! Ky sistem arsimor duhet ribere i gjithi. Eshte bere si skelet mamuthi kthyer ne zall lumi.

Vete ali vete kadi!

Ne u japim dije. Ne i vleresojme. Ne bejme kriteret per vendet e punes ku ata do te punojne. Ish studentet tane, pra ne, i u vleresojme punen.

Mos eshte nje qarkullim padijeje e shperndare gjithandej dhe qe bie dakord me vetveten.

Si ta shohim realitetin ne sy kur koherenca globale e idiotesise mund te na shfaqet si dituri.

Budallalliku i pranuar nga te gjithe na shfaqet si dituri.

Mijra vjet njerezimi quante dituri psh qe Toka eshte me e madhe se dielli. Dakord te gjithe.

Mos po budallepsemi si komb dhe shoqëri dhe nuk kemi si ta kuptojme

A zgjedhim me te diturit apo me budallenjte?

A bejne karriere me te miret apo si rregull batakcinjte?

Besomëni, nuk e them me asnjë kënaqësi!

Vuajtje e madhe!

Mirë mirë, urime!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: