• Nëse…

  30/08/2019 - 20:43
  Nga Lutfi Dervishi Nëse kritikon qeverinë do të thonë se të paguan opozita, Nëse kritikon opozitën do të thonë se je shitur te qeveria, Nëse i kritikon të dy do të thonë bën lojën e oligarkëve… Nëse...
 • Nuk ka më Dit(të)mirë në PS

  30/08/2019 - 18:53
  Nga Andi Bushati Një luzmë mediash pro qeveritare i janë vërsulur Ditmir Bushatit, për fajin e vetëm se ka sulmuar “pronarin” real të tyre. TV Klan qëmtoi në arkivat e fushatës për votimet e 30...
 • Të rri apo të iki, dilema që ma gërryen shpirtin

  28/08/2019 - 16:37
  Klevi Elezi, student në UAMD Reforma që nisin e “zbatohen me sukses”. Rrugë që shtrohen, projekte që priten të startojnë. Policia në krye të detyrës dhe në “luftë me krimin e organizuar”. Shkolla që...
 • Parku i dinosaurëve

  26/08/2019 - 17:36
  Nga Fatos Lubonja Një video ku shfaqet ministrja rilindëse, Milva Ikonomi, duke përuruar hotelin “Privilege” të kryetarit të Bashkisë dhe Koordinatorit të PS për qarkun e Shkodrës, Valdrin Pjetri, i...
 • Etilda në hotelet e çudirave

  26/08/2019 - 10:01
  Nga Andi Bushati Kur lexova jusitifikimin e Etilda Gjonajt pasi ishte denoncuar për pagesat marramendëse të dhomave të hoteleve gjatë shërbimeve jashtë shtetit, automatikisht mu kujtua një nga...
 • Hotelet, avionët, çantat... për të cilat vazhdojmë paguajmë

  25/08/2019 - 19:15
  Që pas publikimit, një ditë më parë, të kostos prej 700 euro të një nate në hotel të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, rrjeti ka shpërthyer në akuza ndaj anëtares së kabinetit Rama. Si të mos...
 • "Shes një jastëk për 700 euro"

  25/08/2019 - 16:18
  Nga Moza Demiri Pse kjo lajthitje shkrimesh breshërie dhe habitje e madhe për ministren 700 euro nata vetëm për të ngulur kokën në jastek për 7 orë gjumë dhe pa mëshirë 700 euro që pa gdhirë...
 • Përse e falenderojnë kaq shumë Olsi Ramën…

  25/08/2019 - 09:39
  Në vitin 2013, kur Edi Rama mori pushtetin, bëri thirrje që të gjithë ata profesorë, biznesmenë dhe emigrantë të suksesshëm që kishin bërë karrierë jashtë vendit të vinin në Shqipëri dhe jepnin...
 • Për Indritin, që se lanë të kthehej i gjallë në shtëpi...

  23/08/2019 - 20:03
  Indrit Çelaj u nis mëngjesin e së enjtes si çdo ditë tjetër për të shkuar në punë. Kur kaloi pragun e derës nuk e mendoi se kjo ishte hera e fundit që e kalonte i gjallë. Sot u rikthye sërish në...
 • Kur shteti çmendet më keq se Mihali

  22/08/2019 - 12:46
  Nga ARMAND SHKULLAKU  Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetëra rasteve që vërtetojnë të...
 • Kur shteti çmendet më keq se Mihali

  21/08/2019 - 18:06
  Nga Armand Shkullaku Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetra rasteve që vërtetojnë të...
 • Terror televiziv me matrapik

  21/08/2019 - 16:55
  Nga Andi Bejtja U mbushën dy orë që televizionet më të mëdha informative në vend japin “live” pa ndërprerje prishjen e lokalit "Panorma" të të famshmit tashmë, Mihalit... Në emër të kujt standarteve...
 • Dekriminalizimi alla Rama

  16/08/2019 - 15:54
  Nga Oerd Bylykbashi Te gjithe akuzojne Ramen se ka kriminalizuar politiken dhe administraten. Kur hartoja ligjin e Dekriminalizimit ekzakt kater vite te shkuara dhe kuptoja qe do te ishte nje nga...
 • Politika është grua, jo ku*vë!

  16/08/2019 - 14:48
  Nga Bledian Koka Politika eshte grua, jo ku.v! Sa here mendon qe gjerat po shkojne per dreq pa kthim, ka gjithmone nje zhgenjim per mire. Eshte gjithheret dikush aty qe nuk dorezohet edhe kur te...
 • Besojeni, Rama prapë nuk e ka ditur

  15/08/2019 - 14:09
  Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të Valdrin Pjetrit, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajate, atë të justifikimit.  Në morinë e statuseve që botoi me këtë...
 • Suedia dhe perspektiva e barazisë gjinore

  14/08/2019 - 14:53
  Nga Gladiola Jorbus Historia e zhvillimit shoqëror është shprehur për shekuj me radhë, në lidhje me rolin e grave në raport me shoqërinë apo me meshkujt, sikur ato të kenë qenë thjesht disa...
 • Kur Durrësin e ndotim vetë ne!

  14/08/2019 - 11:41
  Prej gati dy javësh, bashkia e Durrësit ka ndërmarrë një aksion të gjerë pastrimi në të gjithë territorin. Grumbuj të mëdha me mbeturina, të akumuluara prej kohësh janë larguar nga zona të caktuara,...

Pages