Humbën jetën në Durrës dhe lanë pas 6 jetimë, Meta në Gjilan: Do jemi gjithmonë pranë familjes Abazi

04/12/2019 - 14:33

Ditën e sotme Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte në Gjilan, në familjen e dy vëllezërve Abazi, që humbën jetën në rrënojat e hotelit "Tropikal" në Durrës.

Presidenti Meta konfirmon se do të jetë gjithmonë pranë familjes Abazi, për t'iu ardhur në ndihmë.

“Sot në Gjilan për t’u shprehur ngushëllimet dhe për të ndarë dhimbjen me familjen Abazi. Thellësisht i prekur nga humbja e jetës së vëllezërve Shemsedin dhe Isa Abazi nga tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor.
Do të jemi gjithmonë pranë familjes Abazi!”
, shkruan Presidenti.

Vëllezërit Abazi ishin transferuar në Durrës për të punuar dhe për t’i siguruar një jetesë më të mirë fëmijëve të tyre.

Ata lanë pas 6 jetimë, ndërsa familja ndodhet në kushte të vështira ekonomike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milva Ekonomi është zgjedhur nga Kuvendi si drejtuese e Komisionit të Ekonomisë.

Kuvendi ka zgjedhur në seancën e parë plenare për vitin 2020 kreun e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë.

Pak para nisjes së seancës parlamentare, Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar rreth tenderit që Ministria e Brendshme i ka dhënë bashkëshortes së Agim Kajmaku

Përmes një postimi në Facebook, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka një thirrje për ambasadorin e BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca.

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha se është i gatshëm të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër në mënyrë që kjo

Në një deklaratë, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj kërkoi që kryeministri Edi Rama të merret si i pandehur për foton

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë edhe të kreut të Presidencës së OSBE, nga konferena ne Kiev me Ministrin e Punëve të Jashtme, Vadym Pr

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka refuzuar të mbajë një qëndrim mbi arsyen pse u fshi artikulli i gazetës gjermane “BILD”

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Institucionin e Kreut të Shtetit, ku merrnin pjesë aktorë, regjisorë, profesorë e pedagogë të Uni