Reagim i ashpër nga Kosova: Rama jo vetëm gomar, por edhe tradhtar

11/01/2019 - 10:42

Mosdekretimi i Gent Cakajt nga Presidenti Meta si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme është shoqëruar me debate dhe retorikë të ashpër nga të dyja anët e kufirit, në Shqipëri dhe në Kosvë.

Pas debateve dhe akuzave të ndërsjella mes Ramës dhe Metës, shefi i qeverisë  është sulmuar ashpër kësaj here nga  Kosova dhe protagonist ishte deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, i cili mes të tjerash e quan Ramën “gomar dhe tradhtar”. Sulmi i Kurteshit nuk ka ndaluar vetëm te Rama, por në listën e të sulmuarve janë Hashim Thaçi dhe gazetari Baton Haxhiu, të cilët i quan kriminelë.

“Edi Rama, jo vetëm është gomar por po bëhet edhe tradhtar!Por Kosovare/ë/t për poste ministrash në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë kur i delegon krimineli dhe spiuni u udb-bia Baton Haxhiu, me apo pa kërkesën e kriminelit Hashim Thaçi, e i emëron Kryeministri i Shqipërisë, qoftë ai edhe gomar, është edhe tradhtar”, shkruan ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti i PS-së, ish-kryeministri Bashkim Fino ka folur për përgjimet e gazetës gjermane “Bild”.

Ish-ministri Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar për përgjimet e publikuar ditën e sotme nga gazeta gjermane “Bild”, përgjime të cilat

Publikimin e audio-përgjimeve të reja nga gazeta gjermane “Bild”, Lulzim Basha e sheh si një realitet të hidhur të shoqërisë shqiptare.

Elisa Spiropali, ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimeve të publikuara nga gazeta gjerma

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka lajmëruar se në orën 21:00 do të mbajë një deklaratë në seli.

Pas daljes së 16 video përgjimeve të Bild, është mbledhur edhe kryesia e LSI-së.

Pas publikimit të 16 përgjimeve të reja nga gazetari gjermane ‘Bild’, që dëshmojnë skemën e blerjes së votave në Dibër, në selinë e PD-së

Kryeministri ka bërë sot postimin e tretë në Twitter, këtë radhë kundër gazetarit të Bild, Peter Tide.

Damian Gjiknuri, ish-ministri i Transportit dhe Energjetikes është përgjuar teksa flet ne telefon me Bekim Krashin, biznesmen, i cili ësh