Për herë të parë çelet ekspozitë “Vetëpeizazh” në Durrës, Sako: Ja plani ynë për 2020-n

03/11/2019 - 16:40

100 artistë nga 60 shtete kanë sjellë krijimet e tyre në një ekspozitë “Vetëpeizazh” në galerinë e arteve “Nikolet Vasia” në Durrës.

Ekspozita u çel të shtunën më 2 nëntor dhe do të qëndrojë e hapur për artdashësit durrsakë deri në datën 12 nëntor, nën kujdesin e kuratorit të njohur Helidon Haliti.

Kryebashkiakja Valbona Sako, e pranishme në këtë aktivitet, shprehet se po punohet ndërkohë për një kalendar aktivitetesh për vitin 2020, që do ta rendisin Durrësin në hartën botërore të aktiviteteve ndërkombëtare.

“Jam shumë e lumtur që bashkë me kuratorin e njohur Helidon Haliti hapëm një ekspozitë e para e këtij lloji për qytetin tonë”, thotë Sako.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në aktivitetin “Përtej kujtimeve”, organizuar në kuadër të 70-vjetorit të marr

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në aktivitetin “Përtej kujtimeve”, organizuar në kuadër të 70-vjetorit të marr

Ka përfunduar mbledhja e Grupit të Punës të Opozitës së Bashkuar për Reformën Zgjedhore.

Familjet të cilat kanë pranuar të bashkëpunojnë dhe të lirojnë vullnetarisht banesat pa leje për t’i hapur rrugën projektit të ndërtimit

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka reaguar pas zgjedhjes së dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ditën e sotme, nga Kuvendi.

Partia Demokratike ka reaguar pas votimit nga Kuvendi i dy kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

Në vijim të turit të takimeve të saj me komunitetin shqiptar në Miçigan, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi k

Zëdhënësi i Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar pas miratimit të dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Pak para votimit në Kuvend të dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsit dhe Elsa Toskajt, deputeti Lefter Maliqi ka brak

Pavarësisht debateve në lidhje me procedurën, Elsa Toska e Fjona Papajorgji janë votuar në Kuvend me shumicë votash si anëtare të Gjykatë