Veshja e Ramës në Bruksel, Mustafa Nano: Mua më duket i sëmurë, të betohem!

17/10/2019 - 23:00

Erisa Zyka nga Brukseli: Dhe një gjë të vogël sa për humor. Mua dje më thanë se ishin shumë të impresionuar nga veshja e kryeministrit tonë i cili… Për ne nuk ishte lajm por këtu është lajm…

Kjo deklaratë e gazetares së Tv Klan në Opinion, shkaktoi të qeshura në studio. Por analisti Mustafa Nano duke komentuar veshjen e kryeministrit Edi Rama tha se i duket i sëmurë.

Blendi Fevziu: Ka pasur një ide që mund t’i gënjesh europianët dhe e hanë ata.

Mustafa Nano: Ky është një ves i udhëheqësve hileqarë ballkanikë, që krijojnë probleme në vend dhe përpiqen t’i fshehin dhe bëjnë kështu… vishen me poture dhe shkojnë të shesin një imazh tjetër.

Blendi Fevziu: Po bukur është veshur aty.

Mustafa Nano: Po ça bukur.

Blendi Fevziu: E mo bukur është veshur, nxirre edhe një herë.

Mustafa Nano: Mua më duket i sëmurë të betohem!

Blendi Fevziu: Pse?

Mustafa Nano: Po insiston tek ato poturet…

Blendi Fevziu: Të duket i sëmurë këtu?

Mustafa Nano: Dëgjo Fevzo, për mua fashion në politikë lëviz aq ngadalë, sa në 100 vjet, si është veshur Ismail Qemali vishet edhe Donald Trump. Dhe nuk do të dalë tani një nga Tirana dhe të ndryshojë fashion në politikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me Konferencën e Donatorëve, nga ku Shqipëria përfitoi 1.15 miliardë euro për rindërtimi

Në muajin prill, në qarkun e Durrësit do të zhvillohen zgjedhjet për strukturat drejtuese të LSI, LGI dhe LRI.

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi nga studio e ABC News është shprehur se po hetojnë në lidhje me 12 kryebas

Në një takim me strukturat në Durrës, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se Rama nuk ka asnjë meritë dhe thotë se kredia që do i

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, është duke zhvilluar në Durrës një takim me strukturat e partisë në qytet

Kryeministri Edi Rama vizitoi paraditen e sotme zonën e plazhit në Durrës, për fazën e parë të rindërtimit të pallateve të dëmtuara nga t

Në përfundim të takimit me aleatët në selinë e PD-së, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se rotacioni politik në vend është i domosdoshë

Pasi paralajmëroi dje se kishte në dorë prova të reja kundër Ardian Dvoranit, ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në Prokurori

Ish-deputeti Tritan Shehu teksa komenton donacionet e grumbulluara të hënën në Bruksel nga e gjithë bota për rindërtimin e Shqipërisë pas

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Durrës për fazën e parë të rindërtimit pas tërmetit, ku vizitoi një pallat me dëmtime mesatare në zonë