Nga Tatimet ‘katapultohet’ në televizion, ish-drejtoresha Briseida Shehaj bëhet drejtore programacioni

07/08/2019 - 14:12

Ish-drejtoresha e "hekurt" e Drejtorisë së Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lënë mënjanë politikën, për t'i hyrë botës së televizionit.

Burime për Newsbomb.al bëjnë me dije se Shehaj ka filluar punë si drejtore Programacioni dhe Prodhimi tek Oranews.

E mbetur pa punë në qeverinë Rama, tashmë i është bërë oferta nga Ylli Ndroqi dhe superdrejtoresha e Ramës e ka pranuar.

Shehaj ka mbajtur më përpara postin e drejtoreshës së Tatimeve dhe Agjencisë Shqiptare të Zhvillimit të Investimeve, si dhe të kryetares së Task Forcës për Bregdetin.

Marrë nga "Newsbomb"

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot para mediave së bashku me ministren e Financave Anila Denaj dhe Drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve

Ministrja për Evropën dhe Punët e jashtme, Olta Xhaçka takoi sot homologun e saj, Ministrin e Jashtëm portugez, Augustos Santos Silva.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar me disa banorë në Fier mëngjesin e kësaj të marte.

Presidenti Ilir Meta është takuar mëngjesin e sotëm me gazetarët e Vlorës.

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk ka pritur ditët e fundit të afateve ligjore për të prezantuar ekipin e kandidatëve për deputetë për z

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama nga Kuvendi, ku përsëriti akuzat ndaj Bashkimit Eu

Gjatë seancës së sotme në Kuvend, kryeministri, Edi Rama, ka bërë me dije se procesi i vaksinimit në Shqipëri do të bëhet sipas tre skena

Edi Rama, tërmeti i 26 nëntorit 2019 dhe pandemia Covid-19 shihen nga departamentet ekonomike pranë PD Durrës si shkaktarët kryesorë të g

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nga Kuvendi se ai është i gatshëm që të tregojë se nuk i është injektuar ujë fiziologjik, por ka marrë

Kuvendi ka miratuar ditën e sotme 3 aktet normative të marrëveshjes së qeverisë shqiptare me kompaninë farmaceutike amerikane Pfizer për