Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kandidatja Luku takon tregtarët e Sukthit: Varfëria është ulur këmbëkryq në shumë familje të zonës

07/04/2021 - 12:52

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike në qarkun e Durrësit, Manjola Luku ka zhvilluar një takim me tregtarët e fruta-perimeve në Sukth.

Luku shkruan në Facebook se ulja e konsumit për shkak të rënies së fuqisë blerëse është shqetësimi kryesor për tregtarët

Sipas saj, varfëria është ulur këmbëkryq në shumë familje të zonës, ndërsa dhjetëra të rinj e të reja kanë emigruar, në pamundësi për të gjetur një vend pune.

POSTIMI I PLOTË

Ulja e konsumit për shkak të rënies së fuqisë blerëse është shqetësimi kryesor për tregtarët e fruta-perimeve në Sukth.

Varfëria është ulur këmbëkryq në shumë familje të zonës, ndërsa dhjetëra të rinj e të reja kanë emigruar, në pamundësi për të gjetur një vend pune.

Shpresa për një të ardhme ndryshe pas 25 prillit, dallohet qartë në bisedat me ta. Ata janë të sigurt se me votë do të sjellin ndryshimin e shumëpritur.

Ulja e konsumit për shkak të rënies së fuqisë blerëse është shqetësimi kryesor për tregtarët e fruta-perimeve në...

Posted by Manjola Koni Luku on Wednesday, April 7, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me plagosjen e sekretarit të Partisë Demokratike në Kavajë, Bledar Okshtuni, ngjarje e ndo

Kreu i PD, Lulzim Basha e nisi mëngjesin e sotëm me një konferencë online me përfaqësues gjermanë të trajnimit profesional dhe organizata

Katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha thotë se liria e medias gjatë qevirisjes së kryeministrit Edi Rama k

Presidenti Ilir Meta ka vizituar mbrëmjen e kaluar aktivistin e Partisë Demokratike, Bledar Okshtuni, i cili ndodhet në spitalin e Durrës

Kryeministri Edi Rama teksa ishte duke dhënë një intervistë për "5 pyetje nga Babaramo" është ngritur nga studio dhe ka braktisur emision

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter pas plagosjes së një personi brenda zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbërritur në Kavjaë, në zyrat e Partisë Demokratike ku dhe ka ndodhur plagosja e 27-vjeçarit i cili është j

Presidenti Ilir Meta do të niset drejt Kavajës, pas incidentit që ndodhi sot në një zyrë elektorale të PD-së ku mbeti i plagosur me armë