Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Paloka: Skandal kriminal i “Rilindjes” në Shënavlash të Durrësit (VIDEO)

06/04/2021 - 21:43

Drejtuesi politik i PD për qarkun Durrës dhe njëkohësisht kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë ka denoncuar mbrëmjen e sotme atë që ai e cilëson skandal kriminal të rilindjes.

Sipas Palokës, strukturat shtetërore po mbushin gjatë natës gropat e krijuara në asfalt me zhavorr, por ato janë bërë shkak për një aksident.

Paloka publikon videon ku shfaqet një makinë e përmbysur, ndërsa shkruan se ndërmarrja që po mbush gropat po rrezikon jetën e banorëve.

“Sot nje ndermarrje e tille ka rrezikuar jeten e banoreve. Nuk dihet se kush, ka hedhur ne rruget e Shenavlashit, pirgje me zhavorr me qellim qe te mbyllin disa nga gropat e ketyre tete viteve. Ne mungese edhe te dritave ne rruge, kjo eshte bere shkak per nje aksident . Nje makine qe po kalonte ne rruge , nuk e ka dalluar pirgun e zhavorrit dhe eshte permbysur. Nuk dihet me cfare pasojash!”,- shkruan ai.

Sipas drejtuesit politik, “Prokuroria duhet menjehere te hetoje dhe te marre ne pergjegjesi penale ata qe jane bere shkak per kete akt kriminal dhe per gjithe krimet elektorale te “rilindjes” ne keto dite te fundit te fushates!”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha thotë se liria e medias gjatë qevirisjes së kryeministrit Edi Rama k

Presidenti Ilir Meta ka vizituar mbrëmjen e kaluar aktivistin e Partisë Demokratike, Bledar Okshtuni, i cili ndodhet në spitalin e Durrës

Kryeministri Edi Rama teksa ishte duke dhënë një intervistë për "5 pyetje nga Babaramo" është ngritur nga studio dhe ka braktisur emision

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter pas plagosjes së një personi brenda zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbërritur në Kavjaë, në zyrat e Partisë Demokratike ku dhe ka ndodhur plagosja e 27-vjeçarit i cili është j

Presidenti Ilir Meta do të niset drejt Kavajës, pas incidentit që ndodhi sot në një zyrë elektorale të PD-së ku mbeti i plagosur me armë

Bledar Okshtuni, simpatizant i Partisë Demokratike, u qëllua këtë pasdite me armë zjarri brenda zyrës elektorale në Kavajë.

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në drejtim të zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë. Për pasojë, n