Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Xhaferaj me biznesin e vogël në Durrës: Ky sektor ka nevojë për masa lehtësuese imediate (FOTO)

10/04/2021 - 22:24

Kandidati për deputet i PD për Durrësin, Ferdinand Xhaferaj është takuar sot me përfaqesues të biznesit të vogël.

Në një postim në rrjete sociale, Xhaferaj shkruan se mesazhi që mori nga biznesi i vogël është se ky sektor “është tejmase i rënduar dhe ka nevojë për masa lehtësuese imediate. Dhe në fakt, është në interesin e të gjithëve ne të sigurohemi që ata të marrin ndihmën e nevojshme pasi impakti i tyre në ekonomi është i konsiderueshëm.”

Xhaferaj shkruan gjithashtu se përveç përmirësimit të klimës së biznesit, “programi i PD synon eliminimin e presionit dhe abuzimit shtetëror ndaj biznesit nëpërmjet tatimorëve. Kjo masë shoqërohet edhe me uljen e taksave për biznesin e vogel ku tavani i detyrimeve karshi shtetit (në nivel qëndror apo lokal) nuk do të kalojë 1.5% të xhiros. Ekonomistë të ideologjive të ndryshme kanë rënë dakord se rimëkëmbja e ekonomisë fillon nga rimëkëmbja e biznesit të vogël dhe rimëkëmbja e biznesit të vogël fillon pas 25 Prillit”.

Pata mundësinë të bashkëbisedoj me disa pronarë biznesesh të vogla nga Durrësi. Ndonëse me biznese të ndryshme, të...

Posted by Ferdinand Xhaferaj on Saturday, April 10, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Durrësit.

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në KQZ dosjen ankimore për shkeljet e pretenduara në 9 qarqe të vendit në zgjedhjet e 25 prillit, me p

Pak ditë pasi kërkoi shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Gjirokastër, LSI ka ankimuar ditën e sotme në KAS rezultatin e zgjedhjeve në

Partia Demokratike vijon të denoncojë shit-blerjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.

Partia Demokratike vijon të denoncojë parregullsitë në zgjedhjet e 25 prillit.

Presidenti Ilir Meta iu drejtua me një mesazh të fortë shqiptarëve dhe politikës në Ditën e Europës.

Kryeministri Edi Rama ka uruar ditën e Evropës nëpërmjet një video në rrjetet sociale.

Kryeministri Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë uruar përmes postimive në rrjetet sociale të gjithë besimtarët myslimanë për Natën e Kadr

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij, Aurela festojnë sot përvjetorin e tyre të martesës.

Ish-deputeti demokrat, Hailm Kosova, kritikoi ashpër grupin kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të krijuar pas zgjedhjeve